دیجیتال ساینیج

امروزه دیجیتال ساینیج ها در بسیاری از رستوران ها ، فرودگاه ها و معابر عمومی دیده می شوند. دیجیتال ساینیج ها محتواهایی مثل تبلیغات، پیام های عمومی و انواع دیتا را به بهترین شکل به مخاطبین شما ارائه می دهد.

دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج | دیجیتال Signage


دیجیتال ساینیج چیست؟

همانطور که از نام آن ها پیداست دیجیتال ساینیج ها (digital signage) دستگاه‌هایی هستند که برای اطلاع رسانی بصری مورد استفاده قرار می گیرند. برای این منظور از تکنولوژی هایی مثل LED، LCD و پروژکتور استفاده می شود تا اطلاعاتی مانند عکس، منوی رستوران ها، متن یا ویدیوهای تبلیغاتی را به مخاطب نمایش بدهند.

تفاوت نمایشگرهای معمولی با دیجیتال ساینیج چیست؟

1- مهندسی

دیجیتال ساینیج ها به شکلی طراحی شده اند که به صورت 7/24 کار کنند. مانیتورهای معمولی فقط می توانند به حالت افقی نصب شوند اما شما می توانید دیجیتال ساینج ها را به دو شکل عمودی و افقی نصب کنید. دیجیتال ساینج ها در حدود 50 هزار ساعت عمر مفید دارند در حالی که نمایشگر های معمولی عمر مفیدی در حدود 15 هزار ساعت دارند.

2- خروجی

تفاوت دیگر این است که خروجی نمایشگر های معمولی برای استفاده های روزمره کاربرد دارند اما دیجیتال ساینیج ها خروجی های متنوعی مانند خروجی RS-232 دارند و اگر شما بخواهید آن ها را با هم chain کنید و یک تصویر یکپارچه و بزرگ تر داشته باشید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

3- روشنایی

نمایشگر های معمولی عموما برای فضای داخل خانه استفاده می شوند و روشنایی آن ها برای این فضا طراخی شده است. اما دیجیتال ساینیج های برای استفاده در فضاهایی با نور خورشید طراحی شده اند و روشنایی بیش تر و گاهی تا 8 برابر بیش تر از نمایشگرهای معمولی دارند.

موارد کاربرد دیجیتال ساینیج

1- منوی دیجیتال رستوران

استفاده از منوی دیجیتال بر روی دیجیتال ساینیج ها به تعامل بیش تر با مشتری کمک می کند. این نمایشگر در رستوران ها هم در فضای داخل هم در فضای خارج مورد استفاده قرار می گیرند اما در فضاهای خارج باید ار نمایشگرهایی استفاده کرد که در برابر رطوبت و گرد و خاک مقاوم باشند. همچنین با استفاده از دیجیتال ساینج به جای روش سنتی استفاده از منوی کاغذی ، هزینه های چاپ کاغذ حذف خواهد شد. همچنین امکان اعمال تغییرات و بروزرسانی لحظه ای منوی دیجیتال یکی دیگر از مزایای استفاده ساینیج ها در رستوران هاست.

موارد کاربرد دیجیتال ساینیج

2- سینما

امروزه در بسیاری از سینماها از دیجیتال ساینیج ها به جای پوسترها و بنرها استفاده می شود. از طریق دیجیتال ساینیج ها می توان محتواهایی مثل پوستر فیلم ها، تبلیغات، اطلاعات فروش بلیت، اطلاعات رزرو و منو در راهروها و لابی ها نمایش داد.

3- فرودگاه

با استفاده از دیجیتال ساینیج ها در فرودگاه ها به راحتی اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی، اطلاعات نقشه ی فرودگاه و اطلاعات محلی با بروزرسانی اطلاعات به صورت لجظه ای  قابل نمایش است. اما استفاده از ساینیج ها فقط محدود به اطلاعات پرواز نیست. از دیجیتال ساینیج ها برای تبلیغات فروشگاه ها و رستوران های داخل فرودگاه ها در سالن های انتظار برای جذب مخاطبین استفاده می شود.

فرودگاه

4- استادیوم

یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از دیجیتال ساینیج ها، استادیوم ها هستند. نمایش محتواهایی مثل اطلاعات بلیت ها، مسیریابی و نقشه ی ورزشگاه، منوی دیجیتال، برنامه ی بازی های بعد و تبلیغات را برای هزاران فرد که در یک مکان هستند نمایش داد.

استادیوم

نرم افزار دیجیتال ساینیج

برای تبدیل داده ها به تصاویر قابل پخش روی نمایشگر یک نرم افزار ساینیج احتیاج است. به این منظور دیجیتال ساینج ها از لحاظ نرم افزار دیجیتال ساینیج به چند دسته تقسیم می شوند:

1- Windows-Based

در این حالت پلیر سیستم عامل ویندوز می باشد. این سیستم عامل یا روی خود نمایشگر نصب است یا باید از یک کامپیوتر برای این کار استفاده نمود.

2- LG-WebOS

یک سیستم عامل بر پایه ی Linux است که بر روی دستگاه های هوشمند مثل تلویزیون های هوشمند نصب می شود. این سیتم عامل ابتدا توسط شرکت پالم توسعه داده شده است اما بعدا توسط ال جی خریداری شده است و ال جی روی نمایشگر های خود از این سیستم عامل استفاده می کند.

 

اکنون صنعت دیجیتال ساینیج به علت بالا بودن هزینه های PC به سمت راهکار های دیگر حرکت می کند. راهکار هایی مثل استفاده از لینوکس و اندروید و یا استفاده از راهکاری به اسم SoC (system on chip) که دیگر احتیاجی به مدیاپلیر اکسترنال ندارد.

بررسی قیمت و خرید دیجیتال ساینج

برای راه اندازی یک سیستم دیجیتال ساینینگ شما باید در چند بخش هزینه کنید. بخش اول خرید سخت افزارهای مورد نیاز برای دیجیتال ساینینج مانند نمایشگر دیجیتال ساینج، کابل ها و مدیاپلیر ها با توجه به نیازتان است. دقت داشته باشید که انتخاب درست در این بخش تاثیر زیادی در کیفیت و هزینه ی نهایی خواهد گذاشت. در قدم بعد باید نرم افزار مدیریت محتوا (CMS) خود را انتخاب کنید. بخش سوم تولید محتوا برای نمایش روی دیجیتال ساینیج است. شما می توانید با توجه به نیاز کسب و کار خود در این بخش سرمایه گذاری کنید و دست شما در این بخش باز است.

شرکت پویش رایان داتیس از شرکت های ارائه دهنده ی دیجیتال ساینیج در ایران است که پس از دریافت نمودن نمایندگی محصولات ال جی در ایران، نمایشگر های خود را در قالب انواع مانیتورهای صنعتی، ویدئو وال، مانیتور صنعتی لمسی، مانیتور کامپیوتر، دیجیتال ساینیج و ... با برند پنتوس تولید می کند.

در آخر پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی شرکت داتیس جهت دریافت مشاوره رایگان صحبت نمائید و اطلاعات کاملی را در خصوص راهنمای خرید دیجیتال ساینیج  بدست بیاورید تا سولوشن مناسب با نیازتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه ی دیجیتال ساینیج ها می توانید به صفحه ی مقالات ما مراجعه کنید.

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.