ویدئو وال

ویدئو وال ها ابزارهای قدرتمندی برای تبلیغات، مانیتورینگ و نمایش فیلم و عکس هستند که در هر مکانی تمام توجهات را به خودشان جذب می کنند. در این صفحه می توانید انواع ویدئو وال را مشاهده و مشخصات فنی آن ها را با هم مقایسه کنید.

ویدئو وال

ویدئو وال


ویدئو وال چیست

ویدئو وال به مجموعه ای از صفحه‌ نمایش‌ها گفته می شود که می‌توانند به صورت پیوسته یا دارای هم‌پوشانی نصب شوند تا یک تصویر واحد بزرگ تر را تشکیل دهند. تکنولوژی های مرسوم مورد استفاده در ویدئو وال شامل پنل LCD، پنل LED و یا استفاده از چند پروژکتور  هستند.

ویدئو وال پنتوس در شرکت ملی نفت ایران

چرا باید از ویدئو وال ها به جای مانیتورهای صنعتی معمولی استفاده کرد

نکته ای که ویدئو وال ها را نسبت به سایر مانیتور ها متمایز می‌کند، قاب فوق باریک آن هاست که به آن ها این قابلیت را می‌دهد که به شکل موزاییکی کنار هم قرار بگیرند تا تصویری یکپارجه و بزرگ‌تر را نمایش دهند. ویدئو وال ها معمولا در بزل های 3.5، 1.8 و 0.88 میلی متر تولید می‌شوند.

انواع بزل نمایشگرهای ویدئو وال

چرا باید از ویدئو وال ها به جای یک نمایشگر واحد استفاده کرد

یک دلیل برای استفاده از ویدئو وال به جای یک مانیتور واحد بزرگ این است که به شما این قابلیت را می‌دهد که تصاویر هر مانیتور را به صورت مجزا کنترل کنید. یک دلیل مهم دیگر این است که تولید یک مانیتور واحد با یک رزولوشن خاص بسیار پر هزینه تر از ویدئو وال است و شما می‌توانید با هزینه کم تر یک صفحه نمایش بزرگ تر با رزولوشن بیش تر داشته باشید.

موارد استفاده از ویدئو وال ها

ویدئو وال ها در مکان هایی مثل مراکز مانیتورینگ، استادیوم ها، مکان های عمومی‌پر رفت‌و‌آمد، دیسپچینگ و NOC مورد استفاده قرار می‌گیرند. بزرگ ترین ویدئو وال دنیا که تا مدتی رکورد دار گینس نیز بود توسط شرکت ال جی در دبی مال نصب شده است که متشکل از 820 نمایشگر 55 اینچ اولد ال جی است. تا قبل از این بزرگ ترین ویدئو وال باز هم توسط شرکت ال جی در کشور سنگاپور نصب شده بود که در آن از 664 نمایشگر 55 اینچ ال جی استفاده شده بود.

ویدئو وال ال جی در نمایشگاه سانتک سنگاپور

بررسی قیمت و خرید ویدئو وال

اگر قصد خرید ویدئو وال را دارید باید بدانید که عوامل زیادی بر قیمت ویدئو وال تاثیرگذار است. از جمله آن ها می توان به ابعاد ویدئو وال، تکنولوژی ساخت ویدئو وال، بزل ویدئو وال و نوع کنترولر ویدئو وال اشاره کرد. برای انتخاب ویدئو وال مناسب ابتدا باید ابعاد ویدئو وال مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس تعداد نمایشگرهایی که برای ساخت ویدئو وال در نظر دارید را با توجه به مکان مورد نظر برای نصب انتخاب کنید. سپس درباره ی رزولوشن و بزل متناسب با نیاز خود تصمیم بگیرید. هرکدام از این عوامل می تواند تاثیر زیادی در کیفیت و هزینه نهایی داشته باشد.

شرکت پویش رایان داتیس از شرکت های تولید کننده ی ویدئو وال در ایران است که پس از دریافت نمودن نمایندگی فروش ویدئو وال ال جی در ایران، ویدئو وال های خود را با نام تجاری ویدئو وال پنتوس تولید می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه ی ویدئو وال و راهنمای خرید ویدئو وال روی لینک کلیک کنید.

در آخر پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی شرکت داتیس جهت دریافت مشاوره رایگان صحبت نمائید و اطلاعات کاملی را در خصوص راهنمای خرید ویدئو وال بدست بیاورید تا سولوشن مناسب با نیازتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

به اطلاع کلیه همراهان گرامی میرسانیم که دفتر شرکت پویش رایان داتیس به محل جدید انتقال یافت