ویدئو وال

ویدئو وال‌ها نمایشگرهای قدرتمندی برای تبلیغات، مانیتورینگ و نمایش فیلم و تصویرهستند. که در هر مکانی تمام توجهات را به خودشان جلب می‌کنند. انواع ویدئووال اتاق مانیتورینگ، خرید، بهترین قیمت ونصب نمایشگر صنعتی را در این صفحه با هم ببینیم.

ویدئو وال

ویدئو وال | نمایشگر ویدیو وال | Video Wall


برخی از پروژه‌های اجرایی ویدئو وال پنتوس | نمایشگر صنعتی ویدیو وال

بزرگترین پروژه دیسپچینگ کشور، وزارت نفت | اجرا با ویدئو وال پنتوس 

ویدئو وال چیست؟ ویدئو وال صنعتی چیست؟

ویدیووال به مجموعه‌ای از صفحه‌ نمایش‌ها گفته می‌شود که می‌توانند به صورت پیوسته و هم‌پوشانی شده نصب شوند، تا یک تصویر واحد بزرگ‌تر را تشکیل دهند. تکنولوژی‌های مرسوم مورد استفاده در ویدیو وال شامل پنل LCD، پنل LED یا استفاده از چند پروژکتور  هستند.

ویدئو وال چیست؟

به شما پیشنهاد می کنم حتما روی دکمه زیر کلیک کرده و 0 تا 100 مانیتور صنعتی و پروژه های اجرایی با پنتوس را ببینید: 

چرا باید از ویدئو وال ها به جای مانیتورهای صنعتی معمولی استفاده کرد؟

نکته‌ای که ویدیو وال ها را به نسبت مانیتور ها متمایز می‌کند، قاب فوق باریک آن‌ها است که به آن‌ها این قابلیت را می‌دهد که به شکل موزاییکی کنار هم قرار گیرند. و در نهایت تصویری یکپارجه و بزرگ‌تر را نمایش دهند. ویدئو وال ها معمولا در بزل‌های 3.5، 1.8 و 0.88 میلی متر تولید می‌شوند.

بزل در بزل

مراحل نصب ویدئو وال | ویدیو وال چگونه نصب می شود؟ 

چرا باید از ویدئو وال ها به جای یک نمایشگر واحد استفاده کرد؟

یک دلیل برای استفاده از ویدئو وال صنعتی به جای یک مانیتور واحد بزرگ این است که به شما این قابلیت را می‌دهد تا تصاویر هر مانیتور را به صورت مجزا کنترل کنید. دلیل مهم دیگر این است که تولید یک مانیتور واحد با یک رزولوشن خاص بسیار پر‌هزینه‌تر از ویدئووال است. شما می‌توانید با هزینه کم‌تر یک صفحه نمایش بزرگ‌تر با رزولوشن بیش‌تر داشته باشید.

موارد استفاده و کاربرد ویدئو وال ها

ویدئو وال ها در مکان‌هایی مثل مراکز مانیتورینگ، استادیوم‌ها، مکان‌های عمومی‌ پر‌ رفت‌و‌آمد، دیسپچینگ و NOC مورد استفاده قرار می‌گیرند. بزرگ‌ترین ویدئووال دنیا که تا مدتی رکورد‌دار گینس نیز بود را شرکت ال جی در دبی مال نصب کرده است. این ویدئو وال، متشکل از 820 نمایشگر 55 اینچ اولد ال جی LG است. تا قبل از این بزرگ‌ترین ویدیو وال باز هم توسط شرکت ال جی در کشور سنگاپور نصب شده بود، که در آن از 664 نمایشگر ویدیو 55 اینچ ال جی استفاده شده بود.

کنترلر ویدئو

همه فناوری‌ها پیشرفتة مدرن نباید پیچیده باشند. دستگاه کنترلر ویدئو و عملکرد و پیکربندی ویدئو وال ها را ساده و قابل‌فهم کره و به کاربران این امکان را می‌دهد که روی مکان، زمان و چگونگی نمایش ویدئو هایشان کنترل مطلق داشته باشند. استفاده از کنترلر ویدئو تجربه چشیدن یک فناوری کاملاً قابل تنظیم طبق نظر مشتری است که بدون هیچ‌گونه داش برنامه‌نویسی ممکن می‌شود. 

تجسم چند منبعی داده‌ها یا همان قابلیت قدرتمند پردازش داده

حداقل تعداد یک پنل ویدئو وال 2*2 است و اغلب از یک ویدئو وال برای نمایش چندین محتوا به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. در نتیجه اگر می‌خواهید جریان‌های متناوب ویدئوی را به‌صورت هم‌زمان و از کنارهای مختلف و در قالب‌های مختلف روی ویدئو وال خود نمایش دهید تنها به یک پردازشگر ویدئو وال نیاز دارید. ترجیحاً باید از پردازشگری استفاده کنید که بتواند هر فرمت ویدئویی را از هر منبعی دریافت کرده، پردازش کند و آن را به‌سوی نمایشگر بفرستد. اطمینان از داشتن یک تیم طراحی قدرتمند که می‌تواند باتوجه‌به منابع و نیازهای شما، ویدئو والی قدرتمند طراحی کند، مهم است. 

مزایای استفاده از ویدئو وال 

اما سؤال مهمی که مطرح می‌شود این است که چرا باید از ویدئو وال استفاده کنیم؟ چون:

 • جلب‌توجه می‌کند
 • در زمان کارمند صرفه‌جویی می‌کند
 • انواع محتوا به طور هم‌زمان نمایش می‎دهد 
 • مناسب برای طیف وسیعی از صنایع است
 • نصب انعطاف‌پذیری دارد
 • از محتوای سفارشی مخصوص شما پشتیبانی می‌کند
 • فروش را افزایش می‌دهد
 • بهبود تجربه مشتری را به همراه دارد
 • مصرف‌کنندگان آن را دوست دارند

9 مزیت استفاده از ویدئو وال

 1. جلب‌توجه می‌کند
  ویدیووال ها به‌خاطر اندازه بزرگشان، توجه جلب می‌کنند. بازدیدکنندگان، مشتریان و یا کارمندان به‌سختی می‌توانند آن‌ها را نادیده بگیرند. این مسئله ویدئو وال ها را به بهترین ابزار تبلیغات تجاری و یا نمایش اطلاعات سازمانی تبدیل می‌کند. 
 2. در زمان کارمند صرفه‌جویی می‌کند
  ویدیو وال ها می‌توانند بخشی از وظایف یک کارمند را به عهده بگیرند و به این صورت به صرفه‌جویی در زمان کارمندان شما کنند. آزاد شدن بخشی از زمان کارمندانتان باعث می‌شود تا آنها تمرکز خود را روی وظایف مهم‌تر و فوری تر بگذارند. مهم‌ترین وظیفه‌ای که ویدئووال می‌تواند به عهده بگیرد نمایش اطلاعاتی است که معمولاً کارمندان باید به آنها پاسخ بدهند. مثلاً:
  • نمایش نقشه مراکز خرید روی ویدئو وال
  • نمایش سؤالات متداول روی ویدئو وال در پارک‌ها یا استادیوم‌ها
  • نمایش آنلاین خدمات و شماره نوبت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 3. انواع محتوا به طور هم‌زمان نمایش می‎‌هد
  ویدئو وال ها مجموعه از تعدادی مانیتور مخصوص هستند که با یک نرم‌افزار مدیریت محتوا پشتیبانی می‌شوند. به کمک این نرم‌افزار می‌توان یک محتوا را به‌صورت یکپارچه نمایش داد و یا چند محتوای مختلف را در هر مانیتور به نمایش در آورد. ازاین‌رو مثلاً دانشگاه‌ها می‌توانند از ویدئو وال ها به جهت نمایش هم‌زمان نقشه ساختمان، رویدادهای پیش رو، اخبار مهم و ... استفاده کنند. 
 4. مناسب برای طیف وسیعی از صنایع است
  درگذشته، ویدئو وال ها به‌ویژه مدل LED، برای مصارف شخصی و غیرتجاری و در جهات تبلیغات و رویدادها استفاده می‌شد.  در آن زمان هزینه ویدئو وال ها بسیار بالابود. به‌علاوه سیستم مدیریت محتوای ویدئو وال آن‌قدرها تکامل نیافته بود و استفاده از آن برای بسیاری از کاربران مشکل بود. اما ویدیووال های امروزی این مشکلات را ندارند و حتی برای مشاغل کوچک و متوسط نیز ارزان و مقرون‌به‌صرفه هستند و می‌توانند در دفاتر شرکت‌ها، مدارس، ادارات دولتی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و حتی مراکز مذهبی نصب شوند. تنوع بالای این محصول موجب شده تا در طیف وسیعی از صنایع مورداستفاده قرار گیرد.
 5. نصب انعطاف‌پذیری دارد
  ویدیو وال ها طراحی بسیار انعطاف‌پذیری دارند. این مانیتورهای کارآمد می‌توانند در انواع اشکال مربع و مستطیل با سایز و اندازه دلخواه طراحی شوند. به‌علاوه مدل‌های منحنی آن را می‌توان در اطراف ستون‌ها نصب کرد.
 6. از محتوای سفارشی مخصوص شما پشتیبانی می‌کند
  نرم‌افزارهای مدیریت محتوا به کاربران این امکان را می‌دهند که محتوای نمایش‌داده‌شده روی مانیتورها را به‌صورت دلخواه شخصی‌سازی کنند. 
  این نمایشگرها قابلیت برنامه‌ریزی برای نمایش محتوا درزمان‌های مشخص را دارند. مثلاً ویدئو والی که در یک رستوران به‌کاررفته می‌تواند در زمان‌های مشخصی از روز به‌صورت خودکار، منوی صبحانه، نهار و یا شام را نمایش داده و به‌روزرسانی شود. 
 7. فروش را افزایش می‌دهد
  فروش در کسب‌وکارهای غیرتجاری و خرده‌فروشانی که در حرفه خود از وسایل دیجیتال استفاده می‌کنند، می‌تواند تا سقف 32% افزایش پیدا کند. این فروشندگان می‌توانند از ویدئو وال ها برای نمایش دادن اطلاعاتی نظیر تبلیغات، قیمت محصولات، تخفیفات و ... به مخاطب و مشتریان خود استفاده کنند.
 8. بهبود تجربه مشتری را به همراه دارد
  یک ساعت یا یک علامت تخمین زمان انتظار مشتری می‌تواند راه حلی برای نارضایتی ناشی از انتظار مشتری باشد. برخی از مؤسسات خدماتی پیشرو از این ترفند استفاده می‌کنند تا صبر مشتریان خود را افزایش دهند؛ بنابراین صاحبان کسب‌وکار می‌توانند مانند مؤسسات خدماتی از این امتیاز برای بهبود سیستم خود استفاده کرده و رضایت مشتری را افزایش دهند.
 9. مصرف‌کنندگان آن را دوست دارند
  42% از مشتریان و مصرف‌کنندگان، فروشگاه‌های که از نمایشگرهای صنعتی استفاده می‌کنند را به آن دسته از فروشگاه‌های که از این فناوری بی‌بهره‌اند، ترجیح می‌دهند. ویدئو وال ها می‌توانند اطلاعات جامع‌تری درباره محصولات به مشتریان ارائه داده و حتی به فروش بیشتر تجهیزات جانبی نیز کمک شایانی کنند و همچنین فضای دوستانه‌تری به فروشگاه می‌بخشند.
موارد استفاده از ویدئو وال ها

معرفی تمام و کمال یک ویدئو وال سایز 49 اینچی 

معرفی ویدئو وال ایرانی پنتوس مدل 55VD355

ویدئو وال ایرانی پنتوس مدل 55VD355

نمایشگر ویدئو وال سری 55VD355: ویدئو وال مدل 55VD355 پتنوس، محصول ایرانی و تولید شرکت پویش رایان داتیس و یکی از باکیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار است. 

شرکت پویش رایان داتیس با استفاده از فناوری‌های به‌روز و طراحی جدید، به هدف تولید محصولاتی باکیفیت و با قیمت مناسب و عدم نوسان قیمت تحت‌تأثیر بازارهای خارجی، اقدام به تولید این نوع ویدئو وال کرده است. 

این نمایشگر باهدف ارائه باکیفیت تصاویر و ویدئوهای صنعتی در تمامی حوزه‌های صنعتی، تجاری و خرده فروشگاه‌های شخصی طراحی و تولید شده است. نمایشگر مدل 55VD355 پنتوس با صفحه 55 اینچی و پنل IPS و بزل 3.5mm با طراحی مدرن، نصب آسان و راحت، کالیبراسیون پیشرفته و طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های متنوع از بهترین ویدئو وال های ایرانی است. این نمایشگر با قابلیت نمایش فیلم و تصویر HD انتخابی عالی برای نمایش ویدئو در ابعاد دلخواه شما است. 

همه ویدئو وال ها از پورت‌های ورودی و خروجی متنوع و گسترده‌ای پشتیبانی می‌کنند. ویدئو وال مدل 55VD355 پنتوس با پشتیبانی از سیستم daisy chain قابلیت یکپارچه‌سازی چند مانیتور را دارد. بدین معنا که به‌جای اتصال جداگانه هر مانیتور به کنترلر، مجموعه‌ای از دستگاه‌ها با اتصال کابلی به‌صورت زنجیره‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند و یک اتصال یکپارچه برای ترابری اطلاعات فراهم می‌کنند.

نمایشگر مدل 55VD355 پنتوس  از رابط‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

 • 2 پورت ورودی HDMI) یک پورت رزولوشن 4K(
 • 1 پورت ورودی DP با رزولوشن 4K
 • DVI-D ورودی پورت 1
 • DVI-D خروجی پورت 1
 • 1 پورت ورودی VGA
 • USB 2.0 ورودی پورت 1
 • RS-232 ورودی پورت 1
 • RS-232 خروجی پورت 1

این نمایشگر با طراحی دقیق، ظریف و جذاب و همچنین زاویه دید 178 درجه از بهترین و پرفروش‌ترین محصولات شرکت پویش رایان داتیس است. شما می‌توانید برای تهیه این محصول به لینک زیر مراجعه کنید:

برای دیدن تصاویر لپ‌تاپ یا موبایل‌تان، روی نمایشگر ویدئو وال نیاز به هیچ کابلی ندارید

تصور کنید در اتاق جلسات برای نمایش صفحه لپ‌تاپتان، کابل HDMI نداشته باشید. یا کابل شما قطع و وصل شود. چقدر حس بد و اعصاب خوردکنی، پیش می‌آید. برای حل این مشکل و مشکلات مشابه ما به شما پیشنهاد "وایرلس شیرینگ(wireless sharing)" را می‌دهیم. مزایای این تجهیز را ببینیم: 

 • برد مفید تا 30 متر
 • پشتیبانی از ورودی‌های مختلف مانند HDMI,USB,Type C
 • نمایش 4 تصویر مجزا بصورت همزمان
 • کاربرد در اتاق جلسات، اتاق مانیتورینگ، اتاق کنفرانس و …
 • بی‌نیاز از هرگونه کابل کشی و بی‌نظمی
 • استفاده چندین کاربر از سیستم بصورت همزمان
 • انتقال صدا و تصویر با هم
 • اتصال بسیار راحت

تا به حال چه پروژه هایی با ویدئو وال های پنتوس اجرا کرده اید؟ 

در ویدیوی زیر برخی از پروژه های اجرایی با ویدئو وال های صنعتی پنتوس که به دست تیم متخصص داتیس اجرا شده است، را ببینیم:

کنترلر ویدئو وال چیست؟ ویدئو وال صنعتی

یکی ملزومات مهم در پروژه های مانتیورینگ، کترلر ویدیووال است. این دستگاه برای مدیریت تصاویر روی ویدوویوال است. به شکلی که می‌توان به‌راحتی یک تصویر یک‌پارچه روی مانیتورها ایجاد کرد و در صورت تعدد ورودی‌ها تمام آن‌ها را به‌صورت همزمان نمایش داد. ویژگی مهم کنترلرها، قابلیت مدیریت تصاویر ورودی است. این بدین معناست که به‌راحتی می‌توان اندازه هر ورودی در زمان نمایش و موقعیت نمایش آن‌ها را روی ویدیووال تغییر داد. تا بهترین بهره وری را از کل فضای نمایشگر ویدیو بدست آورد.

کنترلر ویدیووال پنتوس برای مدیریت تصاویر و جابه‌جایی یا تغییر سایز آن‌ها روی ویدیووال طراحی شده است. کنترلر ویدیووال پنتوس با درگاه‌های ورودی و خروجی متعدد و متنوع طراحی شده است. طراحی مبتنی بر سخت‌افزار (FPGA) کنترلر پنتوس باعث انعطلاف پذیری بالا برای پیکربندی‌های مختلف شده است. سرعت بالا، طراحی متنوع پنجره‌های روی نمایشگر، رابط کاربری راحت، کارکرد 24/7, طول عمر 60.000 ساعت و ... مزایای کنترلر ویدیووال پنتوس محسوب می‌شود.

امکانات کنترلر ویدیووال پنتوس

 • سرعت بالا
 • رابط کاربری ساده
 • تعیین سطوح مختلف کاربری
 • منبع تغذیه ماژولار
 • کارت کنترل دوگانه
 • رزولوشن با کیفیت بالا 
 • قابلیت نام ورودی 
 • کنترل ساده 
 • نمایش وضعیت کنترلر 
 • کارکرد 24/7
 • ذخیره قالب‌ها 
 • طراحی متنوع پنجره های نمایشگر 
 • قابلیت نمایش متن متحرک
 • امنیت و قابلیت اطمینان بالا

بررسی چند سوال مهم درباره ویدئو وال

طول عمر ویدئو وال چقدر است؟

طول عمر متوسط ویدئو وال ها هشت سال است. مدل‌های نور لیزری می‌توانند تا 11 سال هم عمل کنند. باید در نظر داشته باشید که طول عمر در دستگاه‌های که به‌صورت 7/24 کار می‌کنند، با طول عمر در دستگاه‌های مانند گوشی تلفن همراه که تعداد ساعات مشخصی از آن استفاده می‌کنیم متفاوت است. همچنین به‌روزرسانی نرم‌افزار و سخت‌افزار دستگاه نیز مسئله مؤثری است. در نتیجه باید از ویدئو وال هایی استفاده کنید که قابلیت به‌روزرسانی و ارتقا داشته باشند.

شدت روشنایی ویدئو وال چقدر است؟

کمترین شدت روشنایی ویدئو وال های برند پنتوس از شدت روشنایی مانیتور گیمینگ 49 اینچ سامسونگ بیشتر است. 

آیا ویدئو وال در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کند؟

همه ویدئو وال ها با استفاده از تکنولوژی Saving Smart Energy تا 30% در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کنند.

راهکارهای مانیتورینگ پنتوس | ویدیووال ایرانی پنتوس

چند کاربرد متداول ویدئو وال:

وقتی شروع به استفاده از ویدئو وال می‌کنید، متوجه می‌شوید که کاربردهای این نمایشگر ویدئویی بزرگ بی‌پایان است. در ادامه به چند کاربرد اصلی ویدئو وال اشاره می‌کنیم:

آموزش: ویدئو وال ها در مؤسسات آموزشی و سازمان‌های که پذیرایی برگزاری کنفرانس هستند، مفید است. این نمایشگرها از کیفیت و وضوح بالایی پشتیبانی می‌کنند. به‌علاوه نصب ویدئو وال ها آن‌قدر ساده است که می‌توان گفتن کاربری به‌صورت پرتابل نیز امکان‌پذیر است. ازاین‌رو این نمایشگرها استفاده چندمنظوره دارند و می‌توانند در فضای باز و یا بسته به کار بروند. 

خرد فروشان و کسب‌وکارهای غیرتجاری: آیا به‌عنوان صاحب یک فروشگاه کوچک، به‌اضافه کردن مانیتورهای صنعتی به داخل فروشگاه یا پشت ویترین‌هایتان فکر کرده‌اید؟ ویدئو وال ها در سایزهای دلخواه شما قابل‌اجرا هستند و می‌توانند چند تصویر متعدد را به‌صورت هم‌زمان یا یک تصویر بزرگ را به‌صورت یکپارچه نمایش دهند. این مانیتورهای همه‌کاره می‌تواند کار شما را خیلی‌خیلی راحت کند و تأثیر چشمگیری روی مشتری و فروش شما داشته باشد.

امنیت: ویدئو وال ها برای دریافت ورودی‌های متعدد بسیار مناسب هستند. در نتیجه در مکان‌های که نیاز به تأمین امنیت حرف اول را می‌زند، بسیار مفید هستند. استفاده از ویدئو وال ها در فرودگاه‌ها، مراکز کنترل ترافیک و حتی مراکز امنیتی پلیس بسیار رایج است.  

سرگرمی: کنسرت‌ها، موزه‌ها یا هر مکان دیگری که بخواهند ارائه هنری داشته باشند می‌توانند از ویدیو وال ها به‌صورت خلاقانه استفاده کنند. با یک طرح‌بندی مناسب که متخصصین برای شما پیشنهاد داده‌اند می‌توانید تأثیر هنری ارائه خود را به‌وضوح بالا ببرید.

زیبایی‌شناسی: رستوران‌ها، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها می‌توانند با استفاده از ویدئو وال ها زیبایی فضای خود را دوچندان کنند. 

بررسی قیمت و خرید ویدئو وال | قیمت ویدئو وال

اگر قصد خرید ویدیو وال را دارید، باید بدانید که عوامل زیادی بر قیمت ویدئووال تاثیرگذار است. از جمله آن‌ها می توان به ابعاد ویدئو وال، تکنولوژی ساخت ویدئو وال، بزل ویدئو وال و نوع کنترولر ویدئووال اشاره کرد. برای قیمت ویدئو وال و انتخاب ویدئو وال مناسب ابتدا باید ابعاد ویدئو وال مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس تعداد نمایشگرهایی که برای ساخت ویدیووال در نظر دارید را با توجه به مکان مورد نظر برای نصب انتخاب کنید. سپس درباره‌ی رزولوشن و بزل متناسب با نیاز خود تصمیم بگیرید. هرکدام از این عوامل می‌تواند تاثیر زیادی در کیفیت و هزینه‌نهایی داشته باشد.

شرکت پویش رایان داتیس از شرکت های تولید‌کننده ی ویدیووال در ایران است که پس از دریافت نمودن نمایندگی فروش ویدیو وال ال جی در ایران، ویدئووال های خود را با نام تجاری ویدئو وال پنتوس تولید می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی ویدئو وال و راهنمای خرید ویدئو وال روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی شرکت داتیس جهت دریافت مشاوره رایگان صحبت نمائید. اطلاعات کاملی را در خصوص راهنمای خرید ویدئو وال بدست بیاورید تا سولوشن مناسب با نیازتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.