مانیتور صنعتی

شرکت داتیس در تولید مانیتورهای صنعتی از بهترین نوع پنل یعنی پنل IPS استفاده نموده است. کیفیت تصویر بالا و جزئیات فوق العاده در نمایش این نوع نمایشگر صنعتی به دلیل استفاده از رنگ‌های خودکار MSTAR ACE-5 و پردازنده تصویر پیشرفته جهت بهبود جزئیات تصویر به ویژه در لبه‌ها، می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های مانیتورهای صنعتی پنتوس پشتیبانی از انواع سیگنال‌های ورودی مانند HDMI و DVI برای دریافت تصاویر با کیفیت 4K می‌باشد.

مانیتور صنعتی

مانیتور صنعتی


مانیتور صنعتی چیست

مانیتورهای صنعتی از لحاظ ظاهر تفاوت چندانی با مانیتورهای خانگی ندارد. اینجا این سوال مطرح می‌شود که پس چرا باید از مانیتور های صنعتی به جای مانیتور های معمولی استفاده کرد. استفاده از مانیتورهای صنعتی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بخواهیم از مانیتور در محیط های نامساعد و تحت فشار استفاده کنیم. برای مثال وقتی بخواهیم از مانیتورهای عادی در فضای خارجی، مکان هایی با ارتعاشات بالا، مکان هایی با دماهایی نامساعد و یا مدت زمان استفاده ی طولانی استفاده کنیم عملکرد آن ها به سرعت افت خواهد کرد. مانیتور های صنعتی از لحاظ جنس بدنه، برد الکترونیکی و پنل طبق استانداردهای خاصی ساخته شده اند تا بتوانند در این شرایط عملکرد مناسبی داشته باشند.

ویژگی های ضروری مانیتور صنعتی

مانیتور های صنعتی باید یکسری ویژگی مهم داشته باشند تا بتوانند از پس چالش هایی که گفته شد برآیند:

دوام بالا

برای سنجش دوام مانیتور های صنعتی، استانداردی به نام IP (Ingress protection) تعریف شده است. رقم اول مقاومت محصول در برابر جامدات را نشان می‌دهد. رقم دوم مقاومت دستگاه را در برابر آب و مایعات نشان می‌دهد. استاندارد های متداول IP65، IP66 و IP67 هستند. دو اصطلاح رایج دیگر Full IP و Front side است که به ترتیب تمام دستگاه و جلوی دستگاه به طور کامل محافظت می‌شود.

طول عمر بالا

با توجه به نوع کارکرد مانیتور های صنعتی، طول عمر مانیتور صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. نمایشگر های عادی معمولا حدود 15000 ساعت عمر مفید دارند اما عمر مفید مانیتورهای صنعتی بین 30000 تا 50000 ساعت است. دلیل این تفاوت، استفاده از پنل و برد صنعتی در این مانیتور هاست.

مصرف انرژی کم

 طراحی مانیتور صنعتی باید به گونه ای باشد که کم ترین انرژی را مصرف کند و بیش ترین بازدهی را داشته باشند. اگر توان مصرفی نمایشگر شما 20 وات کمتر باشد در یکسال 847 کیلو وات ساعت برق کمتری مصرف می کند که مقدار قابل توجهی است.

خوانایی صفحه نمایش

مانیتور صنعتی باید این توانایی را داشته باشد که تصاویر را به صورت خوانا نمایش بدهد. این موضوع زمانی که مانیتور در معرض نور خورشید باشد مورد اهمیت پیدا می کند. روشنایی مانیتور های خانگی در حدود 300 nit تا 500 nit است. این در حالی است که برخی نمایشگر های صنعتی روشنایی تا 50000 nit دارند.

انواع مانیتورهای صنعتی

دیجیتال ساینیج

یکی از انواع مانیتورهای صنعتی، دیجیتال ساینیج ها هستند. همانطور که از اسم این نمایشگرها پیداست، از این نمایشگرها بیش تر برای اطلاع رسانی بصری از طریق نمایش عکس، متن و فیلم استفاده می‌شود. این نمایشگرها در رستوران ها، سینماها و فرودگاه ها به وفور دیده می شوند.

دیجیتال ساینیج

مانیتور دوربین مداربسته

یکی از انواع مانیتورهای صنعتی، مانیتورهای cctv هستند. مانیتورهای دوربین مداربسته سیستم عامل ندارند و برای همین قیمت پایین تری نسبت به دیجیتال سانیج ها دارند. از این مانیتورها بیش تر در اتاق های مانیتورینگ استفاده می‌شود.

مانیتور دوربین مداربسته

ویدئو وال

ویدئو وال ها نوعی از نمایشگرهای صنعتی هستند که برای ساخت آن ها از چند صفحه نمایش برای تشکیل یک تصویر یکپارچه و بزرگ تر استفاده می‌شود. ویژگی مهم این نمایشگرهای صنعتی این است که بزل کوچک تری نسبت به بقیه ی نمایشگرها دارند تا در هنگام قرار گرفتن کنار یکدیگر تصویر را به صورت واضح نمایش دهند.

ویدئو وال پنتوس در شرکت ملی نفت ایران

مانیتور لمسی

از جدیدترین تکنولوژی های مانیتور صنعتی هستند که امکان ایجاد تعامل بیش تر با مخاطب را ایجاد می کند. این نمایشگرها خود از دو تکنولوژی اصلی صفحه نمایش های لمسی مقاومتی و خازنی استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره ی مانیتورهای لمسی پنتوس می توانید روی لینک کلیک کنید.

مانیتور لمسی

بررسی قیمت و خرید مانیتور صنعتی

قصد خرید مانیتور صنعتی برای کسب و کار خود را دارید؟ مانیتورهای صنعتی انواع بسیار گسترده ای دارند که هرکدام از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند. بنابراین انتخاب یک مانیتور صنعتی با ابعاد مناسب و مشخصات فنی متناسب با نیاز شما می تواند کار دشواری باشد. شرکت پویش رایان داتیس از شرکت های تولیدکننده ی مانیتور صنعتی در ایران است که پس از دریافت نمودن نمایندگی فروش محصولات ال جی در ایران، مانیتور های صنعتی خود را با نام تجاری مانیتور صنعتی پنتوس تولید می کند.

 به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعت بیش تر در زمینه ی دیجیتال ساینیج، مانیتور cctv ، ویدئو وال و مانیتور صنعتی لمسی به صفحه مقالات علمی ما مراجعه کنید.

در آخر پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی شرکت داتیس جهت دریافت مشاوره رایگان صحبت نمائید و اطلاعات کاملی را در خصوص راهنمای مانیتور صنعتی بدست بیاورید تا سولوشن مناسب با نیازتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

به اطلاع کلیه همراهان گرامی میرسانیم که دفتر شرکت پویش رایان داتیس به محل جدید انتقال یافت