دوربین مداربسته wifi

دوربین مداربسته WIFI، یک دوربین رومیزی است که برای نظارت در محیط‌های کوچک مانند محل کار یا منزل شما کاربردی است. دوربین بی سیم کوچک به دلیل راه‌اندازی آسان بسیار محبوب شده است. در انتخاب این نوع دوربین به موارد زیادی باید توجه نمایید که در این صفحه به کلیه این موارد اشاره نموده‌ایم.

دوربین مداربسته wifi

دوربین مداربسته wifi


دوربین مداربسته وایرلس

دوربین مداربسته وایرلس یا بی سیم به عنوان یک دوربین مداربسته کوچک و ارزان شناخته شده است. سیستم دوربین مداربسته wifi به گونه‌ای طراحی شده است که مناسب منزل و محل کار افراد است. زیرا نصب و راه اندازی آن آسان است و قابلیت جایه جایی و کنترل از راه دور را دارد.

برای کاربرانی که نیاز اساسی به تجهیزات مداربسته به صورت پروژه‌ای ندارند و تمایل دارند با یک دوربین کوچک که قابلیت جابه‌جایی داشته باشد، محیط خود را تحت کنترل و نظارت خود درآورند، طراحی شده است. در خرید دوربین بی سیم یا وایرلس باید به نکات زیادی توجه نمایید تا بتوانید نهایت استفاده را از آن نمایید. در ادامه به بررسی انواع دوربین مداربسته وای فای و قابلیت‌های هر کدام می‌پردازیم و بهترین دوربین مداربسته وایرلس را معرفی می‌نماییم.

دوربین مداربسته وای فای چیست؟

دوربین مداربسته وای فای زیر مجموعه دوربین بی سیم است و یکی از راه‌هایی که می‌توان در انتقال تصویر و دیتا بدون سیم اقدام نمود، وای فای است. راه‌های دیگری برای انتقال تصاویر در دوربین های بی سیم مانند امواج رادیویی، امواج اف ام، بلوتوث و... وجود دارند و از آنجایی که انتقال تصویر از طریق وای فای در بین دوربین های بی سیم بسیار محبوب شده است، اکثر کاربران دوربین بی سیم را با نام دوربین وای فای می‌شناسند.

انواع دوربین مداربسته wifi

دوربین های مداربسته بی سیم یا وایرلس در واقع برای استفاده در محیط بسته مانند خانه یا محل کار شما طراحی شده‌اند ولی با این حال تعداد انگشت شماری دوربین مداربسته بی سیم برای استفاده در فضای بیرونی نیز وجود دارد که مجهز به سیستم مداربسته ضد آب هستند. این نوع دوربین مداربسته را از نظر نوع تکنولوژی می‌توان به دوربین امنیتی با سیم و بدون سیم تقسیم نمود. البته لازم به ذکر است برای کار کردن با دوربین وایرلس شما به یک منبع تغذیه نیاز دارید که این منبع تغذیه می تواند دارای یک باطری داخلی باشد و یا از طریق یک کابل متصل به دوربین شارژ شود. بنابراین دوربین وایرلس از نظر نوع منبع تغذیه به دو دسته زیر تقسیم می‌شود.

 • دوربین مداربسته وایرلس برقی

 • دوربین مداربسته وایرلس شارژی یا باتری خور

در ادامه به شرح و تفصیل هر کدام از این دو نوع دوربین بی سیم می‌پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی می‌کنیم. برای مشاهده انواع دوربین مداربسته به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

دوربین مداربسته وایرلس برقی

بهترین نوع دوربین وایرلس نوع برقی آن است زیرا در نوع منبع تغذیه به صورت شارژی مشکلات زیادی در انتقال تصاویر به وجود می‌آید. در دوربین وایرلس برقی شما در تمام شرایط اطمینان دارید که تصاویر محیط مد نظر شما ضبط می‌شود و امکان قطع شدن ضبط تصاویر به دلیل تمام شدن شارژ دوربین و یا باطری آن، وجود ندارد. البته این تنها یک مزیت دوربین وایرلس برقی است و مزایای دیگر را نیز برای شما به ارمغان می‌آورد. بهترین دوربین مداربسته وایرلس برقی، دوربین مداربسته وای فای برایتون است که می‌توانید اطلاعات کاملی را در خصوص این نوع دوربین در صفحه مورد نظر خود مشاهده نمایید. همچنین با لیست انواع دوربین مداربسته برایتون آشنا شوید.

دوربین مداربسته وایرلس شارژی یا باتری خور

منبع تغذیه این نوع دوربین به دو طریق انجام می‌شود. این بستگی به شما دارد که کدام یک از این دو نوع دوربین وایرلس شارژی را انتخاب نمایید. این دو نوع دوربین بی سیم شارژی در دسته بندی زیر قرار می گیرد:

 • دوربین مداربسته وایرلس شارژی که به صورت مستقیم توسط یک کابل شارژ می‌شوند

 • دوربین مداربسته وایرلس شارژی که توسط یک باتری شارژ می‌شوند

از معایب این نوع دوربین می‌توان به این مورد اشاره کرد که در هر دو حالت این نگرانی برای شما وجود دارد که ممکن است در هر لحظه شارژ دوربین شما تمام شود و مانع ضبط تصاویر محیط مورد نظر شما شود. یکی دیگر از مشکلات این نوع دوربین عمر آن است. عمر مفید دوربین های شارژی به نسبت دوربین های وایرلس برقی کم‌تر است. علاوه بر این قابلیت‌های هوشمند این نوع دوربین به نسبت دوربین برقی بسیار کم‌تر است. اگر شارژ کردن و تعویض باطری دوربین مداربسته برای شما سخت است، بهتر است از دوربین مداربسته وای فای برایتون که به صورت برقی است، استفاده نمایید.

انتقال تصویر دوربین مداربسته wifi

انتقال تصویر دوربین مداربسته بی سیم از اهمیت زیادی برخوردار است. برای دریافت انتقال تصاویر دوربین بی سیم شما به اینترنت نیاز دارید. دوربین مداربسته وایرلس از نظر نوع اینترنتی که مصرف می‌نماید نیز به دو دسته تقسیم می‌شود. دوربین مداربسته وای فای که برای انتقال تصویر از اینترنت شبکه یا wifi استفاده می‌نماید و دوربین مداربسته سیم کارت خور که اینترنت خود را از طریق سیم کارت دریافت می‌نماید.

دوربین مداربسته بی سیم سیم کارت خور

برای دریافت تصاویر دوربین مداربسته یکی از راهکارهایی که نیاز است، استفاده از دوربین مداربسته وایرلس سیم کارت خور است. این نوع دوربین با قابلیت سیم کارتی که دارد و همچنین بسته اینترنتی که برای سیم کارت خریداری نمودید، می‌تواند تصاویر دوربین را برای شما دریافت نماید و در واقع بر بستر اینترنت سیم کارت، عملیات ضبط و انتقال تصاویر دوربین را انجام می‌دهد.

قیمت دوربین مداربسته بی سیم یا وایرلس

قیمت دوربین مداربسته بی سیم به دو عامل بستگی دارد. برخی از شرکت‌ها دوربین را به دلیل وارداتی بودن به قیمت های بسیار گزافی می‌فروشند، در حالی که قابلیت‌های آن نیز بسیار محدود است. در مقابل این نوع شرکت، شرکت‌هایی هستند که دوربین مداربسته به صورت داخلی در ایران تولید می‌نمایند و این امر باعث شده است که قیمت‌‌گذاری آن نیز بسیار مقرون به صرفه باشد. شرکت داتیس یکی از شرکت‌هایی است که تمام محصولات تجهیزات مداربسته خود را تحت عنوان برند برایتون در خط تولید خود، تولید می‌نماید. برای دریافت لیست قیمت دوربین مداربسته وای فای برایتون به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

مزایای دوربین مداربسته بی سیم وای فای

دوربین مداربسته وایرلس مزایای زیادی را برای شما فراهم می‌نماید. از جمله مزایایی که دوربین مداربسته وایرلس برای شما به ارمغان می‌آورد، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مراحل نصب آسان بدون نیاز به تخصص

 • عدم نیاز به سیم کشی و دارای قابلیت POE

 • دریافت انتقال تصویر به وسیله اینترنت

 • نظارت محیط نظر به صورت گسترده با قابلیت چرخشی دوربین

البته به غیر از این موارد با انتخاب دوربین مداربسته وای فای برایتون شما می‌توانید از برخی قابلیت‌های هوشمند نیز بهره‌مند گردید.

معایب دوربین مداربسته بی سیم وای فای

علاوه بر مزایایی که این نوع دوربین برای شما فراهم می‌نماید، معایبی نیز دارد که حتما باید قبل از خرید، به آن توجه نمایید. دوربین مداربسته بی سیم از آنجایی که با یک دوربین بی سیم باید یک سیگنال و اتصال به شبکه را برای ضبط فیلم حفظ کند. اگر به هر دلیلی در اتصال شما اختلال ایجاد شود، دوربین امنیتی بی سیم نمی‌تواند تصاویر را به دستگاه شما برای مشاهده ارسال کند.

همچنین اگر منبع تغذیه دوربین شما از نوع شارژی باشد باید دائما به این موضوع توجه نمایید که دوربین شما از شارژ یا باطری کافی برخوردار است و نکته آخر اینکه دوربین بی سیم معمولا نمی‌‎تواند فاصله زیادی را تحت پوشش قرار دهد.

بهترین مارک دوربین مداربسته wifi بی سیم

برندهای زیادی در حال حاضر در حال تولید و عرضه دوربین مداربسته وایرلس یا بی سیم هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این قسمت دوربین مداربسته بیسیم wifi  برند برایتون را با برند شیائومی مقایسه نمودیم. با مشاهده این فیلم می‌توانید تصمیم بگیرید کدام یک از دوربین های وای فای برای شما مناسب است. برای مشاهده انواع دوربین مداربسته برایتون به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

نصب دوربین مداربسته wifi

هر کدام از دوربین مداربسته‌ای که شما انتخاب می‌نمایید، تحت عنوان هر برندی، شرایط نصب متفاوت دارند و نمی‌توان یک راه حل کلی را برای یک دوربین مشخص کرد. در اکثر این دوربین‌ها شما باید راهنمای نصب را در هنگام خرید، دریافت نمایید. شرکت داتیس برای دوربین مداربسته وای فای برایتون علاوه بر ارائه راهنمای نصب و راه‌اندازی در هنگام خرید این قابلیت را فراهم نموده است که در طول راه‌اندازی توسط یک راهنمای گویا مرحله به مرحله نصب را انجام دهید. برای دریافت فایل راهنمای نصب دوربین مداربسته وای فای برایتون به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

نکات قابل توجه در هنگام خرید دوربین مداربسته وای فای

در خرید دوربین مداربسته وایرلس متناسب با نیاز خود باید به برخی نکات توجه نمایید تا بتوانید بیشترین بهره را از این دوربین داشته باشید. در مرحله اول خرید به برند دوربین مداربسته خود توجه نمایید. در برخی از برندها شما می‌توانید از قابلیت پشتیبانی آنلاین نیز استفاده نمایید که این عامل خود یک مزیت محسوب می‌شود. از جمله نکاتی که باید در هنگام خرید به آن توجه نمایید شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نصب و راه اندازی ساده و کاربرپسند

 • قابلیت چرخشی 360 درجه دوربین وای فای

 • سرعت و کیفیت انتقال تصاویر دوربین مداربسته

 • اینترنت مورد استفاده دوربین وایرلس

خرید دوربین مداربسته وای فای

شما همیشه نمی‌توانید از عزیزان و اشیای گران قیمت خانه خود محافظت نمایید و برای محافظت از آن نیازمند استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته می‌باشید. با دوربین مداربسته وای فای کوچک می‌توانید به راحتی از راه دور منزل یا محل کار خود را تحت کنترل خود درآورید. با مطالعه کامل این مطلب شما می‌توانید با دید باز و دانش کافی بهترین دوربین مداربسته وای فای را انتخاب نمایید. شرکت داتیس بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده انواع دوربین مداربسته تحت عنوان برند برایتون است و با تکیه بر تجربه و دانش تیم متخصص خود با کیفیت‌ترین و هوشمند‌ترین محصولات را عرضه می‌نماید. برای خرید دوربین مداربسته وای فای بی سیم می‌توانید از طریق سایت داتیس اقدام نمایید و تجربه خرید امنی را برای خود رقم بزنید.