دستگاه ضبط تصویر DVR

دستگاه ضبط تصویر DVR یکی از معتبرترین تکنولوژی تجهیزات مداربسته برای دریافت تصاویر سیستم مداربسته شما محسوب می‌شود. دستگاه DVR معمولا برای دریافت تصاویر دوربین مداربسته آنالوگ به کار برده می‌شود و دارای قابلیت های هوشمندی نیز می‌باشد. با وجود برندهای مختلفی که در بازار وجود دارد ممکن است در انتخاب دستگاه DVR گمراه شوید. در این صفحه مشخصات تمام دستگاه های ضبط تصاویر DVR را می توانید مشاهده نمایید و با استفاده از راهنمای خرید این دستگاه که در انتهای این صفحه قرار داده شده است، می توانید بهترین دستگاه را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.

دستگاه ضبط تصویر DVR

دستگاه ضبط تصویر DVR


دستگاه ضبط تصویر DVR

برای ایمن نگه داشتن محیط خود باید از فناوری معتبری استفاده نمایید و DVR یکی از معتبرترین تکنولوژی تجهیزات مداربسته محسوب می‌شود. ضبط کننده‌های ویدئویی دیجیتال DVR  به صورت یکپارچه در سیستم های مدرن دوربین های امنیتی به کار گرفته می‌شوند که امکان ضبط تصاویر دوربین مداربسته را برای شما فراهم می‌نمایند.

این روزها بیشتر DVR ها امکان ضبط چند کانال را دارند تا بتوانند به طور مثال از 16 دوربین امنیتی جداگانه پشتیبانی کنند و اطمینان حاصل کنند که هیچ نقطه کوری در نظارت بر دوربین مداربسته شما وجود ندارد. در این مطلب لیست بهترین دستگاه DVR، نحوه انتخاب یک DVR مناسب و سایر نکاتی که در هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه نمایید را برای شما فراهم نموده ایم.

انواع دستگاه DVR

دستگاه DVR را براساس عوامل زیادی مانند نوع عملکرد، تعداد کانال و... می‌توان به دسته های گوناگونی تقسیم نمود. از بعد تعداد کانال دستگاه ضبط تصویر DVR را در تعداد کانال های متفاوتی می توان مشاهده نمود. شما این  امکان را دارید بسته به نوع پروژه خود از دستگاه DVR 4 کانال، 6 کانال، 8 کانال، 16 کانال و... استفاده نمایید. از نظر نوع عملکرد نیز دستگاه DVR را به سه دسته زیر تقسیم می‌کنند.

دستگاه  DVR جاسازی شده

دستگاه DVR ترکیبی

دستگاه DVR مبتنی به رایانه

در ادامه به شرح و تفصیل هر کدام از این موارد می پردازیم.

DVR های جاسازی شده

در این حالت در واقع دستگاه شما یک دستگاه مستقل است که ورودی دوربین مدار بسته آنالوگ را می گیرد و پس از فشرده سازی آن را در یک HDD محلی ذخیره می کند. سیستم عامل و نرم افزار روی یک تراشه است و به همراه یک HDD برای ذخیره تصاویر است.

DVR های جاسازی شده از یک سیستم عامل جاسازی شده منحصر به فرد استفاده می کنند که شبکه های خارجی به آن دسترسی ندارند. به عبارت دیگر در برابر ویروس ها، هکرها و سایر حملات مخرب آسیب پذیری کمتری دارند و از این طریق امنیت بالایی را برای شما فراهم می‌نمایند.

DVR های ترکیبی

این نوع سیستم های مدار بسته DVR می توانند ورودی های ویدئویی را هم از دوربین های مداربسته آنالوگ و هم از دوربین های IP بپذیرند. با انتخاب این نوع از دستگاه DVR شما می توانید از سیستم نظارت آنالوگ به یک سیستم نظارت مبتنی بر IP وصل شوید.

به عبارت دیگر شما می توانید از هر دو دوربین مداربسته و دوربین های IP در خانه خود استفاده کنید. می توانید دوربین های مداربسته آنالوگ را در مناطق آسیب پذیری کمتری انتخاب کنید و در مناطق پر خطر به دنبال دوربین های IP با وضوح بالا باشید.

DVR های مبتنی بر رایانه

همانطور که از نامش پیداست، یک DVR در یک رایانه شخصی ادغام شده است که دارای کارت شبکه، مادربرد، برد ویدیویی، کارت ضبط DVR و درایو حافظه می باشد. مهم‌ترین مزیت این نوع DVR این است که شما می‌توانید با افزودن درایوهای دیسک سخت بیشتر به سیستم، فضای حافظه را به راحتی ارتقا داده و گسترش دهید.

نکاتی که در خرید دستگاه DVR باید به آن توجه نمایید

یکی از مواردی که باید هنگام خرید دستگاه DVR به آن توجه نمایید، ویژگی وضوح تصویر در سیستم DVR است، برای ارزیابی وضوح سیستم از معیار "فریم در ثانیه" استفاده می‌کنند، کیفیت این معیار به شما اطمینان می دهد که فیلم امنیتی ضبط شده شما از کیفیت کافی بالایی برخوردار است. «فریم در ثانیه» اساساً تعداد تصاویر ضبط شده یک DVR در هر ثانیه است. این عکس‌ها سرانجام برای ایجاد یک ویدیو با هم ترکیب می‌شوند. فریم بر ثانیه را با حروف اختصاری FPS نمایش می‌دهند. هرچه عدد FPS بیشتر باشد، کیفیت تصویر بهتر است. از آنجا که DVR ها وظیفه ضبط تصاویر ویدئویی شما را دارند، باید اطمینان حاصل کنید که FPS مناسب را انتخاب کرده اید.

بهترین DVR ها را برای دوربین های امنیتی از کجا می توانید پیدا کنید؟

در بهترین حالت می‌توانید به  فهرست جهانی IFSEC برای مشاهده انواع دستگاه ضبط تصویر DVR مراجعه نمایید. این لیست به شما این امکان را می‌دهد تا بر اساس محصول و شرکت خود جستجو کنید تا بهترین محصولات امنیتی را پیدا کنید. با کلیک بر روی هر محصول، می‌توانید به انبوهی از اطلاعات اضافی دسترسی پیدا کنید و برگه‌های PDF مربوط به هر محصول را مشاهده کنید. همچنین شما این امکان را دارید با کارشناسان فروش و فنی شرکت داتیس تماس بفرمایید تا شما را در  خصوص انتخاب بهترین دستگاه DVR راهنمایی نمایند و به این نکته توجه نمایید بهترین دستگاه DVR بسته به دوربین و شرایط محیط شما متفاوت است.

سوال هایی که در هنگام تعیین مناسب ترین سیستم DVR برای پروژه خود باید پاسخ دهید؟

از جمله سوال‌هایی که در هنگام انتخاب دستگاه ضبط تصویر DVR باید به آن توجه نمایید، شامل موارد زیر می باشد.

FPS دستگاه چقدر است؟

برای پوشش چه مساحتی به این دستگاه نیاز دارید؟

به کیفیت و وضوح تصویر تا چه اندازه نیاز دارید؟

آیا شما نیاز به افزودن دوربین های مدار بسته بیشتر به پروژه خود دارید؟ در این صورت، این ممکن است پتانسیل FPS DVR های شما را کاهش دهد.

میدان دید دوربین امنیتی شما چه مقدارد است؟ فاصله کانونی لنز چقدر است؟ این ممکن است کیفیت تصویر اشیاء یا قسمت‌هایی از پروژه شما را که دورتر هستند، تحت تأثیر قرار دهد و منجر به وضوح متناقض در فیلم شود. به عنوان مثال، لنزهای بسیار عریض (180 درجه) برای نظارت بر امنیت کلی فوق العاده هستند، اما به دلیل زاویه "کاسه ماهی"، تلاش برای شناسایی چهره را تحریف می‌کنند و فیلم را غیر قابل استفاده می‌کنند.

آیا دریافت صدا برای شما مهم است؟

شرایط نوری، شرایط آب و هوایی و موانعی که ممکن است کیفیت تصویر را تحت تاثیر قرار دهد، چیست؟

پاسخ به تمام این سوالات را در لیست محصولات سایت داتیس می توانید مشاهده نمایید و با مشاهده جزئیات هر محصول تمام این اطلاعات فنی به صورت مجزا دریافت نمایید.

تنظیمات دی وی آر برای انتقال تصاویر

برای تنظیم دستگاه ضبط تصویر خود نیاز به استفاده از یک نرم افزار مدیریت فیلم دارید که مهم‌ترین و معتبرترین نرم افزار، نرم افزار VMS نام دارد. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید کلیه تصاویر خود را مدیریت نمایید و حتی می‌توانید با قابلیت جست و جوی هوشمند یک تصویر را در یک تاریخ مشخص و در یک محدوده مشخص مشاهده نمایید. برای استفاده از این نرم افزار محبوب پیشنهاد میکنیم به صفحه نرم افزارهای کاربردی سایت داتیس مراجعه نمایید و راهنمای تصویری آموزش نرم افزار VMS را مطالعه نمایید.

لیست قیمت دستگاه dvr

در خرید دستگاه ضبط تصویر به قیمت آن نیز باید توجه نمایید. به صورت کلی قیمت این دستگاه به نسبت دستگاه NVR بسیار پایین تر است. برند محصول و تعداد کانالی که دستگاه DVR ساپورت میکند، در قیمت آن تاثیرگذار است. برخی از برندها به دلیل وارداتی بودن محصولات خود قیمت‌های گزافی را برای محصولات خود تعیین می‌نمایند در صورتی که شما این محصول را می‌توانید با قابلیت های بسیار پیشرفته‌تر در سری محصولاتی که ساخت ایران است، بیابید.

جدیدترین دستگاه dvr

نسل جدید از دستگاه DVR را شرکت داتیس در خط تولید خود تولید می‌نماید که به نام دستگاه UVR شناخته می‌شود. این دستگاه ها مانند دستگاه DVR جهت پشتیبانی از تجهیزات مداربسته آنالوگ تولید شده است. قابلیت های پیشرفته و هوشمند دستگاه UVR باعث شده است محبوبیت بسیاری در این صنعت به دست بیاورد. برای آشنایی با قابلیت این محصول به صفحه دستگاه ضبط تصویر UVR برایتون مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در خصوص این دستگاه به دست بیاورید.

 

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.