ردیابی حرکت (Motion Tracking)

ردیابی حرکت (Motion Tracking)

شرکت پویش رایان داتیس، در سری جدید دوربین های IOT خود، دوربین IOT2112P8M را تولید، معرفی و روانه بازار کرده است که  قابلیت های جدیدی دارد. علاوه بر این که این دوربین همانند دوربین IOT7832P3 دارای پورت شبکه است، قابلیت ویژه ای نیز دارد که Motion Tracking یا ردیابی حرکت نام دارد.

نحوه عملکرد ردیابی حرکت

سیستم ردیابی حرکت همانند تشخیص حرکت عمل می کند زیرا دوربین هر فریم را با فریم قبلی مقایسه می کند. اگر تعداد زیادی از پیکسل ها متفاوت باشند، دوربین حرکت را ثبت می کند. علاوه بر این، سیستم ردیابی حرکت مشخص می کند که کدام قسمت از تصویر در حال حرکت است و آن را به عنوان یک جسم ثبت می کند. سپس دوربین را حرکت می دهد تا آن جسم را تا زمانی که می تواند در زاویه دید نگه دارد (مقایسه فریم ها برای تعیین جهت حرکت).

سایر کاربرد های ردیابی حرکت

بازی های ویدیویی اغلب از ردیابی حرکت برای متحرک سازی شخصیت ها در بازی هایی مانند بیس بال، بسکتبال یا فوتبال استفاده می کنند. فیلم ها از جلوه های حرکتی برای ایجاد جلوه های ویژه استفاده می کنند. ردیابی حرکت همچنین در ردیابی ویدیویی برای مکان یابی یک جسم متحرک با استفاده از دوربین استفاده می شود. ردیابی ویدیویی را می توان در برنامه های نظارتی برای ردیابی حرکت کاربران ناشناس استفاده کرد. برای ردیابی حرکتی پیچیده، کاربر باید از وسایل یا لباس های تخصصی با سنسورهای تعبیه شده استفاده کند.

ردیابی حرکت نه تنها برای ردیابی حرکات انسان استفاده می شود بلکه می تواند برای ردیابی حرکات خودرو و سایر اشیاء نیز استفاده شود.

نحوه فعالسازی

در این نوشته با نحوه فعالسازی این قابلیت جدید و کاربردی آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که برای استفاده از ویژگی Motion Tracking می بایست از نرم افزار جدید Briton CCTV Pro استفاده کنید.

پس از اضافه کردن دوربین IOT2112P8M خود روی نرم افزار Briton CCTV Pro طبق تصویر روبرو عمل کنید.

پس از ورود به قسمت منوی نرم افزار گزینه دستگاه ها را انتخاب کنید و وارد این بخش شوید.

در مقابل دوربین خود علامت سه نقطه را بزنید و گزینه پیکربندی از راه دور را انتخاب کنید تا وارد قسمت تنظیمات دوربین خود شوید.

در این بخش گزینه تنظیمات آلارم را انتخاب کنید و گزینه ردیابی حرکت را فعال کنید. توجه داشته باشید که تشخیص حرکت دوربین شما نیز فعال باشد

پس از انجام مراحل فوق شما می توانید در مقابل دوربین خود حرکت کنید و ردیابی حرکت آن را مشاهده کنید

به اطلاع کلیه همراهان گرامی میرسانیم که دفتر شرکت پویش رایان داتیس به محل جدید انتقال یافت