دوربین استارلایت چیست؟

D
پویش رایان داتیس
مطالعه حدود 0 دقیقه
96 0
دوربین استارلایت چیست؟

دوربین‌های استارلایت، دوربین‌های امنیتی با سنسورهای استارلایت با حساسیت بسیار بالا در برابر نور هستند که فراهم کننده دید مناسب در شب در شرایط نوری کم هستند. به این معنی که تصاویر را واضح‌تر از آنچه با چشمان خود در شب می‌بینید نشان می‌دهند. در واقع چشم انسان در شرایطی که حداقل نور به کمتر از 20 لوکس برسد، به سختی تصاویر را دریافت می‌کند. بنابراین دوربین‌های استارلایت با درجه حساسیت متفاوت تصاویر واضح‌تری از چشمان شما را نشان می‌دهند (حتی در شرایط 0 لوکس نوری). شرکت پویش رایان داتیس نیز طیف وسیعی از دوربین‌های خود را بر پایه استفاده از تکنولوژی استارلایت تحت عنوان برند برایتون تولید نموده است.

دوربین‌های استارلایت دید در شب چگونه کار می‌کنند؟

دوربین‌های استارلایت چگونه با نور ستاره‌ها یا حتی بدون نور کار می‌کنند؟ در واقع این تکنولوژی جدیدترین نوع سنسور‌های استارلایت و کاهنده نویز پیشرفته هستند که باعث ایجاد حساسیت بسیار بالا به نور می‌شوند و تصویر واضح‌تری در شب به ما می‌دهند. به طور خاص‌تر، دوربین‌های استارلایت از سنسور‌های بزرگتری استفاده می‌کنند، روزنه دید وسیع‌تری دارند و سرعت شاتر را به منظور دریافت نور کافی برای تشخیص چهره و شماره پلاک کاهش می‌دهند (حتی در شرایطی که چشم انسان قادر به دیدن چیزی نیست).

به عبارت دیگر دوربین‌های استارلایت به فناوری کاهش سرعت شاتر الکترونیکی دوربین‌ها، در شرایط چالش برانگیز شرایط نوری، مجهز هستند تا نور بیشتری را برای ادامه ضبط رنگی دوربین‌ها فراهم نمایند و یک دوربین دارای استارلایت مناسب باید بتواند تصویر واضح‌تری با جزئیات رنگ بیشتری نسبت به دوربین‌های عادی ارائه دهد.

دید در شب رنگی در مقابل دید در شب سیاه و سفید

دوربین‌های استارلایت فراهم کننده بهترین کیفیت تصویر در تاریکی شب هستند. به منظور مشاهده واضح تمام جزئیات، در شرایط نوری بسیار پایین، بیشتر دوربین‌های امنیتی استارلایت به صورت اتوماتیک حالت سیاه و سفید خود را برای دریافت تصویر واضح‌تر روشن می‌کنند و در واقع تصاویر با کیفیت بالا را در تاریکی با استفاده از ترکیبب فناوری استارلایت و نوردهی خودکار هوشمند فراهم می‌کند که دوربین را قادر می‌سازد تا به طور خودکار با تغییر شرایط نور سازگار شود. البته، شما این امکان را دارید استارلایت سیاه و سفید را به صورت دستی به استارلایت رنگی تبدیل کنید.

تفاوت بین دوربین‌های IR و استارلایت چیست؟

دوربین‌های استارلایت تصویر واضح‌تر و با کیفیت‌تری نسبت به دوربین‌های دارای IR معمولی، دارند و تصویر رنگی را حتی در شرایط نوری بسیار کم (شرایطی که دوربین‌های دیگر IR خود را روشن می‌کنند و تصویر سیاه و سفید دارند) به ما می‌دهد و همچنین می‌تواند بهترین استفاده را از نور طبیعی موجود در فضا برای ما فراهم کند و تصاویر با کیفیت‌تری را با استفاده از سنسورهای پیشرفته ایجاد کند. در مواردی که دوربین IR based برای کار باید در طول شب چراغ‌های LED مادون قرمز خود را روشن کند، دوربین‌های Starlight به لطف حسگرهای پیشرفته خود می‌توانند از نور طبیعی برای تولید کیفیت تصویر برتر نهایت استفاده را ببرند.

مهم‌ترین ویژگی‌های دوربین‌های استارلایت

 1. دوربین‌های امنیتی استارلایت وضوح تصویر بهتری دارند

دوربین‌های استارلایت دارای سنسورهای فوق حساس و لنزهای خاص هستند تا تصویری با رزولوشن HD در طول شب ارائه دهند و شما قادر خواهید بود پلاک و صورت افراد را در فاصله دور به صورت واضح (همانند روز) در شب ببینید، در حالی که دوربین‌های دیگر جزئیات تصاویر را شناسایی نمی‌کنند. توجه داشته باشید که دوربین‌های استارلایت به صورت اتوماتیک در شرایط نوری بسیار پایین به حالت سیاه و سفید تغییر خواهند کرد.

 1. دوربین‌های استارلایت تحت شبکه فاصله دورتری را نشان می‌دهند

در مقایسه با دوربین‌های دارای IR که وابسته به انعکاس نور مادون قرمز هستند تا تصاویر را ایجاد کنند، دوربین‌های استارلایت از نور طبیعی منعکس شده از اجسام دیگر استفاده می کنند و تصاویر باکیفیت بالا و رنگی را به ما ارائه می‌دهند. و همچنین تصاویردورتر را دریافت می‌کنند مثلا تابلو اعلانات یک آپارتمان با فاصله زیاد از محل نصب دوربین.

 1. دارا بودن امنیت بالاتر نسبت به سایر دوربین‌ها

دوربین‌های مداربسته استارلایت به دلیل داشتن سنسورهای بسیار پیشرفته تصاویر را با کیفیت مناسب و با تمام جزئیات ثبت می‌نمایند و به همین دلیل جزئیاتی مانند پلاک خودرو و یا چهره افراد به راحتی شناسائی می‌شوند.

در چه مکان‌هایی می‌توانیم از دوربین استارلایت استفاده نمائیم؟

فناوری استارلایت یک پیشرفت چشم‌گیر در زمینه تجهیزات مداربسته محسوب می‌شود زیرا این فناوری به شما این امکان را می‌دهد که سراسر محیط مورد نظر خود را تحت پوشش قرار دهید و دید بسیار گسترده‌ای داشته باشید و به همین دلیل برای بسیاری از مکان‌ها مناسب است. استفاده از دوربین استارلایت در مناطق آزاد مزیت بزرگی محسوب می‌شود زیرا این نوع دوربین در شب و در فاصله بسیار زیاد دید کاملی را ارائه می‌دهد و به همین دلیل می‌تواند در مکان‌هایی که در ادامه اشاره نموده‌ایم کاربرد زیادی داشته باشد:

 • فرودگاه‌ها

 • مزارع

 • خیابان‌ها

 • بزرگراه‌ها

 • سالن‌های بزرگ و کنفرانس

 • و جاذبه‌های گردشگری

بهترین دوربین مداربسته استارلایت

 لازم به ذکر است برای تهیه یک دوربین ایده آل، علاوه بر گزینه استارلایت به موارد بسیاری باید توجه نمائید که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌نمائیم:

 • درجه حفاظت IP

 • دارا بودن چراغ‌های LED

 • میزان زوم و بزرگنمایی دوربین

 • رزولوشن دوربین

 • قابلیت تشخیص حرکت دوربین

 • زاویه دید دوربین

 • دسترسی از راه دور دوربین

 • وضعیت صوتی دوربین

 • تشخیص چهره دوربین

در پایان

به صورت کلی فناوری استارلایت امنیت بالاتری را فراهم می‌نماید. زیرا وقایع و جرایم را با جزئیات بیشتر و کیفیت بالاتر ضبط می‌نماید و امکان مشاهده وقایع با جزئیات کامل برای کاربران فراهم می‌شود و برند برایتون نیز در طیف وسیعی از محصولات خود از این فناوری استفاده نموده است که شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات کامل این محصولات با کارشناسان فروش ما در دفتر مرکزی داتیس در تهران صحبت نمائید.

 

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.