دوربین مداربسته بولت

دوربین بولت یک نوع از تجهیزات مداربسته است که به دلیل شکل ظاهری آن بیشتر در فضای باز به کار گرفته می‌شود. در انتخاب دوربین بولت به مواردی از جمله لنز دوربین، جنس بدنه و نوع رزولوشن آن باید توجه نماییم که در این صفحه می‌توانید اطلاعات جامعی را در خصوص انواع دوربین Bullet دریافت نمایید.

دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت


دوربین مداربسته بولت چیست؟

دوربین مداربسته بولت یا گلوگه‌ ای یک نوع از دوربین مداربسته است که می‌توان در محیط‌های داخلی و خارجی از آن استفاده نمود. ولی طراحی این دوربین برای استفاده در فضای بیرونی ایده‌آل‌تر است. به دلیل شکل ظاهری که این نوع دوربین دارد، نام آن را به دوربین بولت یا گلوله ای اختصاص داده‌اند. از نقاط قوت دوربین مداربسته بولت می‌توان به تحت پوشش قرار دادن مسافت طولانی اشاره نمود. در ادامه این مطلب با انواع دوربین مداربسته بولت، بهترین دوربین بولت، قیمت و کاربرد آن می‌پردازیم.

انواع دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت از نظر نوع تکنولوژی، نوع لنز و رزولوشن دوربین به دسته‌های مجزایی تقسیم می‌گردد. از نظر نوع تکنولوژی دوربین مداربسته بولت به دو دسته دوربین بولت تحت شبکه و دوربین بولت آنالوگ تقسیم می‌گردد. همچنین از نظر نوع لنز دوربین بولت را به سه دسته زیر تقسیم می‌نماییم:

  • دوربین مداربسته بولت با لنز فیکس یا ثابت

  • دوربین مداربسته بولت با لنز وریفوکال

  • دوربین مداربسته بولت با لنز موتورایز

دوربین بولت را از نظر نوع رزولوشن می‌توان به انواع متفاوتی مانند 2 مگاپیکسل، 5 مگاپیکسل، 8 مگاپیکسل و ... تقسیم نمود. در صفحه انواع دوربین مداربسته مشخصات کامل انواع دوربین را به همراه نمونه تصویر هر کدام مشاهده نمایید.

دوربین مداربسته بولت فلزی

از نظر جنس بدنه نیز دوربین مداربسته بولت را به دو دسته فلزی و پلاستیکی تقسیم می‌نمایند. دوربین مداربسته بولت فلزی مقاومت بیشتری را در برابر عوامل زیست محیطی دارد. قطعاتی که شرکت داتیس در تولید محصولات خود استفاده می‌نماید، در برابر تمام عوامل زیست محیطی و هرگونه آتش‌سوزی مقاوم است.

دوربین مداربسته بولت پلاستیکی

نوع دیگری از دوربین بولت از نظر نوع جنس پلاستیکی است و برای آن دسته از دوستانی مناسب است که دوربین خود را در مجاورت آب و هوا و آلودگی نصب نمی‌کنند و از آنجایی که قیمت مناسبی دارد برای بسیاری از پروژه کاران مناسب است. البته شرکت داتیس در تولید دوربین مداربسته بولت پلاستیکی از مرغوب ترین قطعات استفاده می کند تا درجه حفاظت دوربین را بالا ببرد.

قیمت دوربین بولت

بر اساس قابلیت‌ها و امکاناتی که یک دوربین دارد، قیمت آن نیز متفاوت است. برندهای متفاوت قیمت‌های متغیری را ارائه می‌دهند. آنچه که باید در انتخاب برند دوربین مداربسته خود به آن توجه نمایید، تولید داخل ایران بودن آن است. زیرا شرکت‌های وارداتی تحت تاثیر عوامل مختلفی قیمت‎‌های نسبتا گرانی را نسبت به شرکت‌های تولید ایران ارائه می‌دهند. شرکت داتیس نیز یکی از شرکت‌هایی است که تمام محصولات خود را در خط تولید خود واقع در تویسرکان تولید می‌نماید و به همین دلیل قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه‌ای را ارائه می‌دهد. برای دریافت لیست قیمت محصولات برایتون به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید. همچنین لازم به ذکر است نوع تکنولوژی، لنز و رزولوشن دوربین نیز در قیمت دوربین مداربسته بولت تاثیرگذار است.

کاربرد دوربین مداربسته بولت

بهترین کاربرد دوربین مداربسته بولت، استفاده از آن در محیط بیرونی است. زیرا اکثر آنها از درجه محافظت IP66 یا IP67 پشتیبانی می‌کنند. بنابراین اگر قصد نصب دوربین مداربسته در محیط بیرونی را دارید، دوربین بولت بهترین گزینه است. نصب دوربین بولت به مراتب راحت‌تر از دوربین مداربسته دام است. دوربین بولت را می توان بر روی سقف و دیوار به راحتی نصب نمود در صورتی که دوربین مداربسته تنها بر روی سقف قابلیت نصب دارند.

مزایای دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت از آنجایی که در اصل برای ایجاد امنیت در فضای بیرونی تولید شده است، قدرت دید بالایی دارد و مسافت زیادی را تحت پوشش و کنترل خود قرار می‌دهد. از مزایای دیگر این نوع دوربین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • وضوح تصویر بالا و با کیفیت

  • قابلیت دید در شب یا IR

  • فراهم کردن حداکثر ایمن سازی برای محیط‌ها

  • تشخیص هوشمند

  • درجه محافظت بالا در برابر عوامل زیست محیطی

خرید دوربین مداربسته بولت

برای خرید دوربین مداربسته بولت می‌توانید از طریق سایت داتیس اقدام نمایید. اگر قصد دریافت لیست قیمت محصولات داتیس را دارید، می‌توانید به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید و درخواست لیست قیمت خود را ارسال نمایید. بعد از دریافت لیست قیمت می توانید با کارشناسان فروش شرکت داتیس تماس بفرمایید و راهنمایی لازم را در خصوص انواع دوربین مداربسته دریافت نمایید.

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.