دوربین آنالوگ HD

دوربین مداربسته HD به سه دسته اصلی تقسیم می شود. HDCVI - HDTVI - AHD. این سه تکنولوژی در حال حاضر سهم قابل توجهی از پروژه‌ها را در اخیار دارد. قیمت این مدل دوربین ها به نسبت تکنولوژی تحت شبکه IP، کمتر هست. کیفیت آنها از 2 مگاپیکسلی تا 12 مگاپیکسیل است.

دوربین آنالوگ HD

دوربین مداربسته HD آنالوگ | دوربین مداربسته AHD


دوربین مداربسته HD(اچ دی)

دوربین مداربسته آنالوگ با وجود اینکه نسل قدیمی از تجهیزات نظارت تصویری محسوب می‌شود، ولی همچنان طرفداران خاص خود را دارد و بسیاری از پروژه‌کاران در طی سال‌های متمادی تنها از این نسل از تکنولوژی در پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. در ادامه به مزایای استفاده از این نوع دوربین، انواع دوربین مداربسته آنالوگ، بهترین برند دوربین مداربسته آنالوگ و... می‌پردازیم.

این مطلب خاص را از دست ندهید: همه چیز در مورد “دوربین مداربسته”. 

انواع دوربین مداربسته HD آنالوگ

خارج از بعد تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ را می‌توان به دسته‌های متفاوتی تقسیم کرد.

از نظر شکل ظاهری 

  • دوربین مداربسته دام آنالوگ
  • دوربین مداربسته بولت آنالوگ

از نظر لنز 

از نظر لنز نیز می‌توان دوربین مداربسته آنالوگ را به سه دسته تقسیم کرد: 

  • دوربین مداربسته آنالوگ فیکس: زاویه دید دوربین اچ دی در این حالت ثابت یا فیکس است.
  • دوربین مداربسته آنالوگ وریفوکال: زاویه دید دوربین HD در این حالت قابل تغییر از کنار خود دوربین است.
  • دوربین مداربسته آنالوگ موتورایز: زاویه دید دوربین مداربسته HD در این حالت بصورت قابل تغییر از کنار دستگاه ذخیره ساز است. 

از نظر کیفیت یا وضوح تصویر بر حسب مگاپیکسل MP

  • 2 مگاپیکسل
  • 3 مگاپیکسل
  • 4 مگاپیکسل
  • 5 مگاپیکسل
  • 8 مگاپیکسل

برای مشاهده انواع دوربین مداربسته و آشنایی با قابلیت‌های هر کدام به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید و مشخصات فنی کامل را دریافت نمایید.

بهترین برند دوربین مداربسته آنالوگ HD

سال‌های زیادی است که تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ در حوزه تکنولوژی وجود دارد. در نتیجه برند‌های زیادی هستند که این نوع دوربین مداربسته را در سبد محصولات خود دارند. 

نکته‌ی مهمی که باید در  هنگام خرید این نوع دوربین به آن توجه فرمایید، کیفیت تصویر و سیستم انتقال تصویر دوربین است. اکثر برندهای معروف به دلیل استفاده از سرور انتقال تصویر خارجی، نمی‌توانند در تمام شرایط پاسخگوی نیاز شما باشند. در نتیجه شما شاهد اختلال در انتقال تصویر این نوع برندها خواهید بود. حتی ممکن است  این اختلال و قطعی در انتقال تصویر برای مدت طولانی باقی بماند.

 دوربین مداربسته آنالوگ برایتون از آن جهت بهترین برند شناخته شده است که هنگام استفاده از این نوع دوربین شما تحت هیچ شرایطی با قطعی یا اختلال در انتقال تصویر مواجه نمی‌شوید، استفاده از سیستم انتقال تصویر داخلی یا P2P علاوه بر کاهش هزینه شما، بالاترین سرعت و با کیفیت‌ترین تصویر را در اختیارتان قرار می‌دهد.

مزایای دوربین مداربسته اچ دی HD

با این که نسل جدیدی از دوربین‌های مداربسته وارد بازار شده است که قابلیت‌های بسیار بیشتری از دوربین مداربسته آنالوگ را ارائه می‌دهند، ولی هنوز مزیت‌هایی در دوربین مداربسته آنالوگ وجود دارد که کاربر را مجاب به استفاده از این نوع دوربین می‌کنند. از جمله مزایای دوربین مداربسته آنالوگ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

هزینه پایین دوربین مداربسته آنالوگ نسبت به تحت شبکه

یکی از مزایای استفاده از این نوع دوربین هزینه‌های آن است. دوربین مداربسته آنالوگ با قیمت بسیار پایین‌تر از دوربین تحت شبکه عرضه می‌شوند و شما می‌توانید با هزینه بسیار مقرون به صرفه تجهیزات نظارت تصویری را در محیط خود مستقر سازید.

سادگی اجرای دوربین‌های AHD

سادگی و کاربرپسند بودن دوربین مداربسته آنالوگ، از دیگر دلایلی است که بسیاری از پروژه کاران را علاقه‌مند به استفاده از این دوربین ها می‌کند. اجرای پروژه های آنالوگ نسبتا آسان است. همچنین به سادگی می‌توان با اتصال یک دوربین به دستگاه ضبط تصویر، تصاویر را  ارسال  و ذخیره کرد. تنظیم و کار کردن با این سیستم نیز بسیار ساده و راحت است.

ایجاد مانیتورینگ کاربردی

شما می‌توانید با به کار گرفتن دوربین مداربسته آنالوگ یا HD، با راحتی بیشتری عملیات مانیتورینگ کلیه فضای مورد نظر خود را انجام داده و تصاویر را با وضوح بیشتری دریافت کنید. مخصوصا در مکان‌های تجاری که سال‌های زیادی برای نظارت وجود دارد، می‌توانید تصاویر را به صورت یکجا با کیفیت بالا مشاهده نمایید. 

قیمت دوربین مداربسته AHD

دوربین مداربسته آنالوگ نسبت به سایر دوربین‌ها از قیمت پایین‌تری برخوردار است و همین موضوع جزء مزیت‌های آن حساب می‌شود. البته در این میان هستند شرکت‌هایی که به دلیل وارداتی بودن محصولات خود، قیمت خارج از عرفی را ارائه می‌دهند. در حالیکه شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین دوربین را از برخی شرکت‌های داخلی تهیه نمایید. 

برای درخواست آخرین لیست قیمت دوربین مداربسته AHD برایتون روی دکمه زیر کلیک کنید:

نمونه تصویر دوربین مداربسته آنالوگ

برای مقایسه تصویر دوربین مداربسته آنالوگ با  تصویر دوربین مداربسته تحت شبکه، پیشنهاد می‌کنیم تصویر زیر را مشاهده کنید. البته ناگفته نماند نمونه تصویر دوربین مداربسته آنالوگ تا حد زیادی به برند، مدل و لنز آن بستگی دارد. اگر قصد دارید نمونه تصویر هر کدام از این نوع دوربین آنالوگ را مشاهده کنیید، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه لیست دوربین‌های مداربسته برایتون مراجعه کنید.

نمونه تصویر دوربین مداربسته آنالوگ روز
نمونه تصویر دوربین مداربسته آنالوگ شب

معایب دوربین مداربسته آنالوگ

علاوه بر مزایایی که در خصوص دوربین مداربسته HD خدمتتان ارائه دادیم، دوربین مداربسته آنالوگ معایبی هم دارند. از جمله معایبی که برای دوربین مداربسته آنالوگ می‌توان نام برد شامل موارد زیر است:

نرخ فریم و کیفیت تصویر پایین در دوربین آنالوگ: نرخ فریم دوربین‌های آنالوگ کم‌تر از دوربین‌های تحت شبکه است. بنابراین در مناطقی که حرکت زیادی وجود دارد و نیاز دارید جزئیات تصویر را در زمان‌های خاص مشاهده نمایید، دوربین آنالوگ شرایط ایده آلی را فراهم نکرده و تصاویر واضحی را در حالت بزرگنمایی دیجیتال به شما ارائه نمی‌دهد.

پوشش کم‌تر دوربین‌های آنالوگ: معمولا دوربین‌های آنالوگ نسبت به دوربین‌های تحت شبکه فضای کمتری را پوشش می‌دهند.

نیاز به کابل‌های بیشتر در دوربین‌های آنالوگ: برای راه اندازی دوربین آنالوگ شما علاوه بر کابل برق، به یک کابل DVR هم احتیاج دارید. این درحالی است که برای راه اندازی دوربین‌های IP ممکن است تنها به یک کابل برق احتیاج داشته باشید.

عدم امکان رمزگذاری در دوربین‌های آنالوگ: عدم رمزگذاری در دوربین‌های آنالوگ به این معنی است که هکر می‌تواند به طور بالقوه به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند یا سیگنال شما را با یک سیگنال خارجی جایگزین کند. لزوما این اتفاق برای همه دوربین‌ها رخ نمی‌دهد اما هیچگونه امنیتی هم وجود ندارد.

البته دوربین‌ مداربسته آنالوگ برایتون به واسطه تیم تحقیق و توسعه شرکت داتیس توانسته است بسیاری از محدودیت‌ها را دور بزند و معایب دوربین مداربسته آنالوگ را به حداقل برساند.

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.