دستگاه ضبط تصاویر NVR

دستگاه های NVR برای سیستم مداربسته تحت شبکه یا IP مناسب هستند. بهترین دستگاه ضبط تصویر NVR را در این صفحه برای شما قرار داده‌ایم با مطالعه توضیحات تکمیلی هر محصول می‌توانید اطلاعات کافی را در خصوص انتخاب بهترین دستگاه ضبط تصویر به دست بیاورید.

دستگاه ضبط تصاویر NVR

دستگاه ضبط تصاویر NVR


دستگاه ضبط تصویر NVR چیست؟

 Network Video Recorder یا به اختصار (NVR) یک دستگاه ضبط کننده ویدئو است که به شبکه رایانه شما متصل می‌شود و تصاویر ویدئویی دوربین‌های IP متصل به آن شبکه را ضبط می‌کند. این امکان را به شما می‌دهد تا از طریق رایانه های موجود و سخت افزار IT، سیستم دوربین IP یا تحت شبکه خود را مدیریت کنید. NVR بر خلاف DVR دارای قابلیت شبکه است و به عبارت دیگر دستگاه DVR برای استفاده در دوربین های مداربسته آنالوگ به کار گرفته می‌شود. این دستگاه‌ها باید از نظر فیزیکی به خود DVR متصل باشند. این در حالی است که NVR برای استفاده در دوربین های IP طراحی شده و از طریق شبکه تمام تصاویر را از دوربین‌ها دریافت می‌کند.

مزایای دستگاه NVR

دستگاه ضبط تصویر NVR نسبت به دستگاه‌های DVR و UVR  قابلیت‌های زیادی دارد. البته فراموش نکنید که این دستگاه از عیب مبرا نیست و در کنار مزایای زیادش، معایبی هم دارد. برخی از قابلیت‌های دستگاه NVR که جنبه مثبت این دستگاه را نشان می‌دهد، شامل موارد زیر است.

  • این دستگاه علاوه بر ضبط تصویر، قابلیت ضبط صدا هم دارد
  • ارائه کیفیت تصویر بالاتر نسبت به DVR
  • انعطاف پذیری بالا
  • دستگاه NVR هم به صورت سیمی هم به صورت بی سیم نصب می‌شود
  • فقط به یک کابل برای صدا، برق و تصویر نیاز دارد
  • برخی از برندهای این دستگاه، قابلیت‌های هوشمندی دارند

معایب دستگاه NVR

دستگاه NVR کاربردها و قابلیت‌های مثبت زیادی دارد که به معایب آن می‌ارزد. اما درست مانند هر دستگاه دیگری این دستگاه هم خالی از عیب نیست.

  • هزینه بسیار بالاتر نسبت به دستگاه‌های DVR
  • پیچیدگی و سختی استفاده از نرم‌افزار‌های دستگاه NVR

انواع دستگاه NVR

دستگاه‌های ضبط تصویر را براساس تعداد کانالی که پشتیبانی می‌کند، در دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه به برخی از این دسته بندی اشاره می‌کنیم تا بتوانید بهترین سیستم متناسب با نیازتان را تهیه کنید.

سیستم امنیتی 4NVR کانال:  این دستگاه یک ضبط کننده ویدیوی شبکه برای محیط‌های مسکونی، فروشگاه خرده فروشی یا پروژه‌های کوچک اداری است. این دستگاه 4 کاناله، با بسیاری از دوربین های IP سازگار است. هیچ سخت افزار یا نرم افزار خاصی لازم ندارد و برای کنترل آن فقط باید NVR را با چند کلیک به دستگاه متصل به شبکه LAN سوئیچ یا روتر وصل کنید. بعد از آن دستگاه دوربین IP متصل را جستجو و پیکربندی می‌کند. در نتیجه دیگر هیچ زحمت اضافی روی دوش شما نیست. و می‌توانید از طریق شبکه محلی یا از طریق اینترنت حداکثر 4 دوربین IP را متصل کنید.

دستگاه ضبط تصویر NVR 8 کانال: این دستگاه مشابه NVR  4 کاناله است. با این تفاوت که این سیستم با 8 دوربین IP سازگار است. در این دستگاه نیز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی نیاز نیست. شما به سادگی می‌توانید NVR خود را به دستگاه متصل به شبکه LAN  وصل کنید. بعد از آن دستگاه دوربین IP متصل شده را پیکربندی می‌کند.

دستگاه ضبط تصویر NVR 16 کانال: قطعا برای یک خانه بزرگ یا یک فضای بزرگ اداری به دوربین های بیشتر و در نتیجه یک NVR بزرگتر نیاز دارید.دستگاه ضبط تصویر NVR 16 کاناله درست مانند نسخه 4 کانال و 8 کانال NVR کار می‌کند. البته ممکن است برای پشتیبانی کامل ضبط 16 دوربین به یک دستگاه ذخیره سازی بزرگتر نیاز داشته باشید.

دستگاه ضبط تصویر NVR 32 کانال: در پروژه های بزرگ بیشتر باید از این دستگاه استفاده کنیم. 

بهترین دستگاه NVR

برای انتخاب بهترین دستگاه ضبط تصویر NVR  باید به عوامل متعددی توجه کنید. در بسیاری موارد انتخاب بهترین دستگاه بستگی به شرایط و سایر تجهیزات نظارتی شما دارد. از نظر تعداد کانال دستگاه در برخی موارد می توان دستگاه 4 کانال را بهترین دستگاه NVR دانست و در برخی موارد می توان دستگاه 16 کانال را بهترین دستگاه دانست. در انتخاب دستگاه خود باید به شرکت سازنده آن نیز توجه کنید. 

شرکت پویش رایان داتیس، تولید کننده داخلی است که توجه و تمرکز خود را روی کیفیت بالا و قیمت اقتصادی گذاشته است. به همین دلیل محصولات ما به صورت هوشمند و بر اساس نیاز کاربر و به جهت رفاه حال هر چه بیشتر ایشان، تولید می‌شوند. توجه به نیاز کاربر عاملی است که موجب تولید محصولات منحصر به فرد شرکت پویش رایان داتیس شده است. به طور مثال، دستگاه ضبط تصویر NVR برایتون توانسته است در بین تمام پروژه کاران دوربین مداربسته IP به محبوبیت زیادی برسد.

نحوه کار دستگاه ضبط تصویر NVR

NVR با رابط SATA از دیسک سخت خارجی پشتیبانی می‌کند. دروازه داخلی به جداسازی اتصال دوربین شبکه و اتصال شبکه داده برای جلوگیری از ازدحام شبکه کمک می‌کند. چهار ورودی دیجیتال عملکردی و یک رابط خروجی دیجیتال قادر به ادغام با سنسورهای امنیتی و هشدارها هستند. این NVR بهترین کیفیت و بالاترین عملکرد را در ضبط ویدیویی شبکه تضمین می‌کند.

اگر از روتر شبکه یا سرور DHCP در سیستم خود استفاده می‌کنید، باید NVR مستقل خود را به شبکه خود در Ethernet Port1 متصل کنید. سپس NVR مستقل سعی می‌کند آدرس IP را از طریق DHCP از روتر دریافت کند. اگر شبکه شما هیچ آدرس IP را به طور خودکار اختصاص ندهید، درگاه Ethernet 1 بعد از 30 ثانیه از آدرس IP استاتیک 192.168.0.10 استفاده می‌کند. در صفحه پشتی NVR مستقل شما، درگاه Ethernet در سمت چپ Ethernet Port1 است، در سمت راست Ethernet Port2 است. پروتکل شبکه P2P برای تأیید شرکت‌های مختلف خدمات شبکه اضافه شده است. در بیشتر شرایط، تا زمانی که به اینترنت متصل باشید، شبکه قوی نفوذ می‌کند تا پس از تنظیم اولیه اسکن QR-Code، از راه دور از NVR خود بازدید کنید.

مشاوره خرید دستگاه NVR

برای خرید انواع دستگاه NVR برایتون شما این امکان را دارید تا با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید. و اطلاعات فنی لازم متناسب با پروژه خود را در خصوص انواع دستگاه ضبط تصویر NVR دریافت نمایید. همچنین این امکان را دارید که لیست قیمت انواع دستگاه ضبط تصویر را در صفحه مورد نظر دریافت نمایید. شرکت داتیس در تمام مراحل خرید و خدمات پس از فروش در کنار شما همراهان است.

 

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.