دستگاه ضبط تصاویر NVR

دستگاه های NVR برای سیستم مداربسته تحت شبکه یا IP مناسب می‌باشند. بهترین دستگاه ضبط تصویر NVR را در این صفحه برای شما قرار داده‌ایم با مطالعه توضیحات تکمیلی هر محصول می‌توانید اطلاعات کافی را در خصوص انتخاب بهترین دستگاه ضبط تصویر به دست بیاورید.

دستگاه ضبط تصاویر NVR

دستگاه ضبط تصاویر NVR


دستگاه ضبط تصویر NVR چیست؟

 Network Video Recorder (NVR) یک دستگاه ضبط کننده ویدئو است که به شبکه رایانه شما متصل می‌شود و تصاویر ویدئویی دوربین‌های IP متصل به آن شبکه را ضبط می‌کند. این امکان را به شما می‌دهد تا از طریق رایانه های موجود و سخت افزار IT، سیستم دوربین IP یا تحت شبکه خود را مدیریت کنید. NVR بر خلاف DVR دارای قابلیت شبکه است و به عبارت دیگر دستگاه DVR برای استفاده در دوربین های مداربسته آنالوگ به کار گرفته می‌شود که باید از نظر فیزیکی به خود DVR متصل باشد، در حالی که NVR برای استفاده در دوربین های IP می‌باشد و از طریق شبکه تمام تصاویر را از دوربین ها ضبط می کند.

قابلیت دستگاه NVR

دستگاه ضبط تصویر NVR قابلیت‌های زیادی را نسبت به دستگاه‌های DVR و UVR دارد. البته لازم به ذکر است در مقابل این قابلیت‌ها هم نکات مثبت و هم نکات منفی وجود دارد. برخی از قابلیت‌های دستگاه NVR که جنبه مثبت این دستگاه را نشان می‌دهد، شامل موارد زیر می‌باشد.

  • علاوه بر ضبط تصویر، ضبط صدا را نیز میتوان با دستگاه NVR ضبط نمود.

  • کیفیت تصویر بالاتری را نسبت به DVR ارائه می‌دهد.

  • دارای انعطاف پذیری بالایی است.

  • دستگاه NVR را میتوان هم به صورت سیمی و هم غیر سیمی نصب نمود.

  • فقط به یک کابل برای صدا، برق و تصویر نیاز دارند.

  • در برخی از برندها می توان بسیاری از قابلیت‌های هوشمند را نیز مشاهده نمود.

علاوه بر این موارد مثبت برخی موارد منفی از جمله هزینه بسیار بالاتر نسبت به دستگاه DVR و سخت بودن استفاده از نرم افزار آن جزء موارد منفی دستگاه NVR محسوب می‌شود.

انواع دستگاه NVR

دستگاه‌های ضبط تصویر را براساس تعداد کانالی که پشتیبانی می‌کند می‌توان در دسته های مختلفی تقسیم نمود که در ادامه به برخی از این دسته بندی اشاره می‌کنیم تا بتوانید بهترین سیستم را متناسب با پروژه خود انتخاب نمایید.

سیستم امنیتی 4NVR کانال:  این یک ضبط کننده ویدیوی شبکه برای محیط‌های مسکونی، فروشگاه خرده فروشی یا پروژه‌های کوچک اداری است. این دستگاه 4 کانال با بسیاری از دوربین های IP سازگار است، هیچ سخت افزار یا نرم افزار خاصی لازم نیست و شما فقط باید NVR را با چند کلیک به دستگاه متصل به شبکه LAN سوئیچ یا روتر وصل کنید و هر دوربین IP متصل را جستجو و پیکربندی می‌کند، دیگر هیچ کار اضافی مورد نیاز شما نیست و می‌توانید از طریق شبکه محلی یا از طریق اینترنت حداکثر 4 دوربین IP را متصل کنید.

دستگاه ضبط تصویر NVR 8 کانال: این دستگاه مشابه NVR   4 کاناله است با این تفاوت که این سیستم با 8 دوربین IP سازگار است. باز هم به سخت افزار یا نرم افزار خاصی نیاز نیست، شما به سادگی NVR خود را به دستگاه متصل به شبکه LAN متصل می‌کنید و هر دوربین IP متصل شده شما را پیکربندی می‌کند.

دستگاه ضبط تصویر NVR 16 کانال:  برای یک خانه بزرگ یا یک فضای بزرگ اداری به دوربین های بیشتری و در نتیجه یک NVR بزرگتر نیاز دارید.  NVR 16 کانال به طور مشابه 4 کانال و 8 کانال NVR کار می‌کند. اگرچه ممکن است برای سالم نگه داشتن ضبط 16 دوربین به یک دستگاه ذخیره سازی بزرگتر نیاز داشته باشید.

بهترین دستگاه NVR

در تعیین بهترین دستگاه ضبط تصویر NVR به عوامل بسیاری باید توجه نمایید و در بسیاری موارد انتخاب بهترین دستگاه بستگی به شرایط و سایر تجهیزات مداربسته شما دارد. از نظر تعداد کانال دستگاه در برخی موارد می توان دستگاه 4 کانال را بهترین دستگاه NVR دانست و در برخی موارد می توان دستگاه 16 کانال را بهترین دستگاه دانست. در انتخاب دستگاه خود باید به شرکت سازنده آن نیز توجه نمایید. شرکت های تولید کننده مانند شرکت داتیس به دلیل تولید داخلی محصولات خود و توجه به کیفیت و قابلیت‌های هوشمند بر اساس نیازهای کاربر توانسته است محصول منحصر به فردی را در بین سایر برندها تولید نماید.  دستگاه ضبط تصویر NVR برایتون توانسته است در بین تمام پروژه کاران دوربین مداربسته IP به محبوبیت زیادی برسد.

نحوه کار دستگاه ضبط تصویر NVR

NVR با رابط SATA از دیسک سخت خارجی پشتیبانی می کند. دروازه داخلی به جداسازی اتصال دوربین شبکه و اتصال شبکه داده برای جلوگیری از ازدحام شبکه کمک می‌کند. چهار ورودی دیجیتال عملکردی و یک رابط خروجی دیجیتال قادر به ادغام با سنسورهای امنیتی و هشدارها هستند. این NVR بهترین کیفیت و بالاترین عملکرد را در ضبط ویدیویی شبکه تضمین می‌کند.

اگر از روتر شبکه یا سرور DHCP در سیستم خود استفاده می‌کنید، باید NVR مستقل خود را به شبکه خود در Ethernet Port1 متصل کنید. سپس NVR مستقل سعی می‌کند آدرس IP را از طریق DHCP از روتر دریافت کند. اگر شبکه شما هیچ آدرس IP را به طور خودکار اختصاص ندهید، درگاه Ethernet 1 بعد از 30 ثانیه از آدرس IP استاتیک 192.168.0.10 استفاده می‌کند. در صفحه پشتی NVR مستقل شما، درگاه Ethernet در سمت چپ Ethernet Port1 است، در سمت راست Ethernet Port2 است. پروتکل شبکه P2P برای تأیید شرکت‌های مختلف خدمات شبکه اضافه شده است. در بیشتر شرایط، تا زمانی که به اینترنت متصل باشید، شبکه قوی نفوذ می‌کند تا پس از تنظیم اولیه اسکن QR-Code، از راه دور از NVR خود بازدید کنید.

خرید دستگاه NVR

برای خرید انواع دستگاه NVR شما این امکان را دارید تا با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید و اطلاعات فنی لازم را در خصوص انواع دستگاه ضبط تصویر NVR متناسب با پروژه خود دریافت نمایید. همچنین این امکان را دارید که لیست قیمت انواع دستگاه ضبط تصویر را در صفحه مورد نظر دریافت نمایید. شرکت داتیس در تمام مراحل خرید و خدمات پس از فروش در کنار شما همراهان می‌باشد.

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.