دستگاه ضبط تصاویر

انواع دستگاه‌های ضبط تصاویر دوربین مداربسته به همراه بهترین قیمت و کیفیت در تولید را می‌توانید در این صفحه ببینید. مهمترین شاخصهُ دستگاه ذخیره‌ساز و رکوردر انتقال تصویر آن بدون قطعی و با سرعت بالا است.

دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه ضبط تصاویر | دستگاه رکوردر و ذخیره ساز DVR/UVR


دستگاه ضبط تصاویر dvr
دستگاه ضبط تصویر nvr

دستگاه ضبط تصویر چیست؟ انواع دستگاه ضبط دوربین مداربسته

دیدن تصاویر دوربین مداربسته روی مانیتور پس از نصب، لذت بخش است. اما فراموش نکنیم که مهم‌تر از آن، ضبط این تصاویر است. تا زمانی که خدای نکرده اتفاق خاصی رخ ندهد، ضبط و ذخیره اطلاعات دوربین‌ها خیلی قابل توجه نیست. به محض یک رخداد یا اتفاق ناخوشایند، همگی دست به دامن دستگاه ضبط تصاویر خواهیم شد. 

اینکه تصاویر ضبط شده‌اند یا خیر؟ اینکه تصاویر با کیفیت ضبط شده‌اند یا خیر، هم معضلی هست!

 برای داشتن یک نظارت جامع و کامل علاوه بر داشتن یک دوربین مناسب، نیاز به یک دستگاه ذخیره ساز دارید. تا بتوانید به وسیله آن تمام تصاویر دوربین مداربسته را دریافت، ذخیره و بازبینی نمایید. در این مطلب، شما اطلاعات اولیه را در خصوص انتخاب بهترین دستگاه ضبط تصویر متناسب با دوربین خود دریافت می‌کنید. با نحوهُ تنظیمات دستگاه ضبط تصویر خود آشنا می‌شوید. 

معرفی دستگاه ضبط دوربین مدار بسته و بستن هاردروی دستگاه

در ویدئوی زیر ابتدا با هم اجزای یک دستگاه رکوردر ضبط کننده را بررسی و سپس نحوه صحیح بستن هارد را یاد می‌گیریم. انواع دستگاه ضبط دوربین مداربسته را ببینیم.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که با کلیک روی “هارد دوربین مداربسته” اطلاعات کاملی را در مورد خرید درست هارد، مطالعه نمایید. 

انواع دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته | انواع دستگاه ضبط دوربین مداربسته

سیستم‌های ضبط کننده ویدیویی تصاویر دوربین مداربسته و دستگاه ضبط دوربین مدار بسته، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند:

انواع دستگاه های ذخیره ساز بر اساس نوع تکنولوژی 

 • دستگاه ضبط تصاویر آنالوگ DVR یا UVR: تکنولوژی این دسته، آنالوگ هست. یعنی بستر انتقالی دیتا، بر اساس سیگنال‌های به‌هم پیوسته آنالوگ است. که از طریق کابل کواکسیال یا به هم تابیدهُ RG، سیگنال از دوربین نظارتی به دستگاه ضبط ویدئویی منتقل خواهد شد. 
 • دستگاه ضبط تصویر تحت شبکه یا NVR: تکنولوژی این دسته، بر اساس تحت شبکه دیجیتالی است. یعنی بستر انتقال دیتا، بر اساس سیگنال‌های صفر و یکی دیجیتالی است. این کار از طریق کابل شبکه LAN RJ انجام شده و دیتا از سمت دوربین تحت شبکه IP به سمت ان وی آر خواهد رفت. 

انواع دستگاه های ضبط ویدئویی بر اساس تعداد کانال 

این دستگاه ها بر حسب تعداد کانال‌های ورودی( تعداد دوربین‌هایی که می‌توانیم دوربین به آن وصل کنیم)، دسته بندی می‌شوند.

ردیفتعداد کانالتوضیحات
1دستگاه ضبط تصویر 4 کانالیعنی حداکثر تا 4 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد.
2دستگاه ضبط تصاویر  8 کانالیعنی حداکثر تا 8 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
3دستگاه ضبط تصویر 16 کانالیعنی حداکثر تا 16 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
4دستگاه ضبط تصویر 24 کانالیعنی حداکثر تا 24 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
5دستگاه ضبط تصویر 32 کانالیعنی حداکثر تا 32 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
6دستگاه ضبط تصویر 64 کانالیعنی حداکثر تا 64 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
7دستگاه ضبط تصویر 128 کانالیعنی حداکثر تا 128 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال (Digital Video Recorder)DVR

سیستم‌های مبتنی بر ضبط کننده فیلم دیجیتال (DVR) رایج ترین نوع دستگاه ضبط کننده فیلم دوربین مداربسته برای مدت زمان طولانی بوده است. این سیستم‌ها از طریق کابل‌های کواکسیال تصاویر را ضبط می‌کنند و از دوربین‌های امنیتی سیمی برای ضبط استفاده می‌کنند. اینها همچنین قابل اعتماد و قدیمی‌ترین نوع ضبط تصاویر دوربین محسوب می‌شوند.

DVR(دی وی آر) مخفف Digital Video Recorders است. به شما امکان می‌دهند کلیه تصاویر را که دوربین امنیتی شما ضبط می‌کند، در دستگاه خود ضبط کنید. همچنین شما می‌توانید کلیه تصاویر را بازبینی نمایید. در صورت تهدید امنیتی یا حمله جنایی، با یک سیستم DVR می‌توانید به کلیه فیلم‌های امنیتی دسترسی داشته باشید. و همچنین به شما امکان می دهد تمام تصاویر را شناسایی کنید.
ویدیوی زیر را که معرفی یک دستگاه UVR با کیفیت 1080P Lite است، ببینیم:

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال(Network Video Recorder)NVR

سیستم مبتنی بر ضبط ویدئو شبکه یا NVR در حال حاضر بسیار محبوب شده است. دلیل اصلی این محبوبیت دسترسی از راه دور و نصب آسان آنها است. ضبط کننده‌های NVR برای ذخیره و مشاهده فیلم‌های ویدئویی استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها از کابل‌های اترنت برای ضبط استفاده می‌کنند. امروزه این سیستم‌ها به طور گسترده در خانه‌ها، دفاتر، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی استفاده می‌شوند.

تفاوت NVR و دستگاه ضبط کننده UVR/DVR

هر دو سیستم فوق عملکرد یکسانی دارند، هر دو فیلم‌های ویدیویی را ضبط می‌کنند. تفاوت آن‌ها درنحوه ضبط فیلم است. سیستم‌های NVR فیلم های ویدئویی را مستقیماٌ از شبکه‌ای که در آن هستند، ضبط و ذخیره می‌کنند. این سیستم‌ها با یک نوع دوربین پیشرفته به نام دوربین‌های IP کار می‌کنند. دوربین‌های IP می‌توانند داده‌های صوتی و تصویری را خود ضبط و پردازش کنند. 

آنها این کار را با استفاده از یک کابل اترنت یا بی‌سیم از طریق یک شبکه WiFi موجود انجام می‌دهند. پس از پردازش ویدئو، هر دو سیستم DVR و NVR به طور یکسان کار می‌کنند. پس از اتصال به تلفن هوشمند یا هر دستگاه مشاهده دیگر، می‌توانید به راحتی فیلم مورد نیاز خود را مشاهده و بررسی کنید. 

اکنون که تفاوت بین عملکرد NVR و دی وی ار را دانستیم، بیایید بررسی کنیم که این تفاوت ها از نظر جوانب مثبت و منفی هر سیستم چیست. در جدول زیر به تفاوت این دو نوع دستگاه می پردازیم.

قابلیتدستگاه ضبط تصویر DVR/UVRدستگاه ضبط تصویر NVR
کیفیت تصویر در حالت نمایش و پخشبسته به رزولوشن دوربین و پارامترهای دیگر داردبسته به رزولوشن دوربین و پارامترهای دیگر دارد
هزینه خرید تجهیزاتپایین تر استبالاتر است
کابل‌های مورد نیازکابل‌های برق و کواکسیالکابل‌های برق و شبکه 
نصب و راه اندازیراحت تر استسخت تر است
منبع تغذیههمراه دستگاه هستهمراه دستگاه هست
سختی نصب تجهیزات کمتر استبیشتر است
آپشن های دستگاه کمی کمتر استکمی بالاتر است
میزان ظرفیت هارد بستگی به مدل دستگاه داردبستگی به مدل دستگاه دارد
تعداد کانال‌های بازبینی Playbackبستگی به مدل دستگاه داردبستگی به مدل دستگاه دارد
پشتیبانی از دوربین HD و IPدوربین IP
انتقال تصویر P2Pدارد دارد 

نقاط قوت دستگاه های DVR نسبت به دستگاه های VCR 

دستگاه های ضبط تصویر نقاط مثبت قابل توجهی دارند. به نقل از ویکی پدیا داریم:  منبع

استفاده از دستگاه‌های DVR دارای مزایا زیادی نسبت به VCR و سیستم های قدیمی است:

 • کیفیت ضبط تصاویر در دستگاه DVR به مراتب بالاتر است و این کیفیت در طول زمان کاهش نمی‌یابد.
 • ضبط دیجیتال تصاویر همچنین امکان انتقال تصاویر بر روی رایانه‌های شخصی، CD یا DVD را به سادگی میسر می‌کند.
 • پس از گرفتن کپی کیفیت تصاویر به هیچ وجه کاهش نمی یابد.
 • اتصال آسان این دستگاه به شبکه یا اینترنت امکان مشاهده تصاویر از راه دور را فراهم می کند.
 • جست جوی دیجیتال امکان دسترسی به قسمت‌های مختلف تصاویر را به سادگی ایجاد می‌کند.
 • این دستگاه همچنین امکان ضبط و پخش تصاویر به صورت هم زمان را ایجاد می‌کند.

کاربردهای خاص دستگاه‌های DVR

دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های DVR  در سال‌های اخیر رشد و پیشرفت زیادی داشته‌اند. قابلیت‌های پیشرفته این دستگاه‌ها ضامن امنیت شماست. هر یک از این قابلیت‌ها در محیط‌های خاصی به کار می‌روند و مجموع این قابلیت‌ها کیفیت فوق‌العاده بالایی برای سیستم‌های نظارتی ایجاد کرده است. 

از مهم‌ترین این قابلیت‌ها ظهور هوش مصنوعی و نرم‌افزارهایی بود که با تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و همچنین درک حرکت امنیت حاصل از نصب دوربین مداربسته را بالاتر برده‌اند. تشخیص نفوذ خرابکارانه، شمارش افراد، تشخیص چهره و همچنین عبور از خط فرضی یا واقعی از مهم‌ترین این موارد است: 

 1. اتصال به شبکه اینترنت: دستگاه دی وی آر به‌راحتی می‌توان به‌صورت Wifi و یا Local به شبکه اینترنت متصل شود. 
 2. تعریف ادمین و یوزرهای مختلف: برخی دستگاه‌های DVR امکان ایجاد و تعریف یوزرها و ادمین‌های مختلف را فراهم می‌کنند. شما همچنین می‌توانید به یوزرها مختلف سطح دسترسی مختلفی اعطا کنید. 
 3. هوش مصنوعی تشخیص حرکت: این هوش مصنوعی قادر است تنها درصورتی‌که جلوی دوربین حرکت صورت بگیرد وارد حالت ضبط تصویر شود. با فعال‌سازی این حرکت، دوربین می‌تواند حرکت را تشخیص دهد. در نتیجه این قابلیت در پهنای باند، فضای ذخیره‌سازی و اینترنت شما صرفه‌جویی قابل‌توجهی صورت می‌گیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه‌ای نشان دهید این است که هوش مصنوعی دستگاه DVR به‌اندازه هوش انسانی رشد نکرده است. در نتیجه نمی‌تواند تفاوت حرکت انسان، گربه و یا حرکت شاخه درخت را تشخیص دهد و تمام این حرکات را تشخیص می‌دهد. شما می‌توانید برای کم‌کردن تاثیر این مسئله
 4. هوش مصنوعی تشخیص حرکت: این هوش مصنوعی قادر است تنها درصورتی‌که جلوی دوربین حرکت صورت بگیرد وارد حالت ضبط تصویر شود. با فعال‌سازی این حرکت، دوربین می‌تواند حرکت را تشخیص دهد. در نتیجه این قابلیت در پهنای باند، فضای ذخیره‌سازی و اینترنت شما صرفه‌جویی قابل‌توجهی صورت می‌گیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه‌ای نشان دهید این است که هوش مصنوعی دستگاه DVR به‌اندازه هوش انسانی رشد نکرده است. در نتیجه نمی‌تواند تفاوت حرکت انسان، گربه و یا حرکت شاخه درخت را تشخیص دهد و تمام این حرکات را تشخیص می‌دهد. شما می‌توانید برای کم‌کردن تاثیر این مسئله
 5. ورود غیرمجاز: با کمک این قابلیت، می‌توانید یک مرز مجازی برای دستگاه تعریف کنید و ورود خروج هر شیء یا جانداری به این محوطه را کاملاً کنترل کرده و زیر نظر داشته باشید. 
 6. سیستم هشدار: دستگاه دی وی آر قادر است در صورت رخ‌دادن هر یک از موارد  3 تا 5 و یا قطع تصویربرداری به هر دلیلی، با ایمیل یا آژیر شما را باخبر کند. 
 7. قابلیت ماسک کردن تصویر: دستگاه‌های DVR هوشمند و جدیدتر می‌توانند بخشی از میدان دید خود را نادیده بگیرند. بدین معنا که مثلاً می‌توانید تصویر مانیتور خود را از دید دوربین ماسک کنید تا اطلاعات محرمانه شما در صفحه دوربین ضبط نشود. 
 8. قابلیت جستجوی پیشرفته: با قابلیت جستجوی پیشرفته این دستگاه‌ها می‌توان سوژه را بر اساس ماهیت و یا زمان حرکتش، جستجو و بازیابی کرد. حتی نسخه‌های جدیدتر دستگاه‌های DVR می‌توانند به‌صورت هوشمند، زمان حرکت سوژه را تشخیص داده و بر اساس حرکت آن یک گراف حرکتی رسم کنند و نتیجه را به‌صورت نموداری به شما نشان دهند. درنتیجه شما می‌توانید با نگاهی به نمودار گراف و بدون نگاه‌کردن تصاویر ضبط شده، متوجه زمان حرکت سوژه شوید.

مزایای استفاده از سیستم‌های DVR

 

راه‌اندازی مقرون‌به‌صرفه: در مقایسه با سیستم‌های NVR، ابری و سیستم‌های هیبریدی، دستگاه‌های DVR راه‌حلی مقرون‌به‌صرفه برای مشاغل کوچک است. هزینه کلی بسته به تعداد دوربین‌ها و همچنین هزینه نصب متفاوت است. انتخاب دوربین نیز تاثیر مهمی در انتخاب دستگاه موردنظر دارد. 

اتصال ایمن: ازآنجایی‌که سیستم‌های DVR آنالوگ نیازی به اتصال اینترنتی ندارید می‌توانید به‌شرط وجود منبع تغذیه برق آنها را تقریباً در هر مکانی نصب کنید. عدم اتصال به شبکه مزایایی چون عدم هک شدن سیستم امنیتی و بالارفتن میزان امنیت سیستم را داراست. 

پاسخگویی فوری سیستم: سیستم‌های DVR سیم‌کشی شده مستقیماً به دوربین‌های مداربسته متصل می‌شوند. به این معنا که ویدئو فوراً روی هارددیسک ذخیره می‌شود و به‌راحتی قابل‌دسترسی است و برخی از آنها قابلیت تماشای هم‌زمان را نیز دارند.

ویژگی‌های خاص: گرچه که DVRها ممکن است پیشرفته‌ترین راه‌حل در سیستم‌های نظارتی نباشد؛ اما می‌توان آنها را با طیف وسیعی از ویژگی‌های مختلف ترکیب و پیکربندی کرد. مثلاً قابلیت‌های خاصی چون تشخیص حرکت و ... به این معنی است که کارکنان و نگهبانان کمتری مجبور به کار شبانه‌روزی و یا تماشای ساعت‌ها فیلم برای غربال یک حادثه است. 

چالش‌های سیستم‌های دوربین DVR

حداقل انعطاف‌پذیری: باتوجه‌به این که سیستم‌های DVR نیازمند منبع اغذیه برق هستند، گاهی برای برخی مکان‌ها و مشاغل محدودیت ایجاد می‌کنند. به‌علاوه چون این دستگاه‌ها از اتصالات تحت شبکه استفاده نمی‌کنند، نمی‌توان تصویر آنها را از دور تماشا کرد و باید در نزدیکی دستگاه بود.

هزینه‌های تعمیر و نگهداری: خراب‌شدن دستگاه DVR یک مشکل بزرگ و پرهزینه است. خرابی DVR یک مشکل کاملاً سخت‌افزاری است در نتیجه تعمیر یا تعویض این دستگاه می‌توان برایتان گران تمام شود. 

سیم‌کشی سخت: بر خلاف سیستم‌های NVR که می‌توانند به‌صورت بیسیم پیکربندی شوند، همه اتصالات DVR به‌صورت سیمی و با کابل کواکسیال است. این کابل‌ها علاوه بر اینکه از صدا پشتیبانی نمی‌کنند، بسیار بزرگ هستند و به‌سختی در فضاهای تنگ نصب می‌شوند و همچنین مسئله برق بسیار مهم است. در نتیجه مقدار زیادی سیم نیاز است.

کیفیت تصویر پایین: گرچه که سیستم‌های دوربین DVR ارزان‌تر از دیگر گزینه‌های سیستم‌های امنتی است، اما کیفیت تصویر نسبت به دوربین‌های ابری وضوح بالا و ابری هیبریدی بسیار پایین‌تر است. صاحبان مشاغل و سازمان‌ها باید بدانند که آیا هزینه پایین‌تر به قربانی کردن کیفیت تصویر می‌ارزد یا نه؟

ظرفیت ذخیره‌سازی: سیستم‌های دوربین DVR نمی‌توانند از طریق کابل اترنت یا وای‌فای به اینترنت وصل شوند. به همین دلیل ظرفیت ذخیره‌سازی این دوربین‌ها کمتر از سیستم‌های است که به فضای ابری متصل می‌شوند.

کیفیت تصاویر خروجی از DVR تحت تاثیر چه مواردی است؟

منطور از کانال، تعداد مسیر های است که برای اتصال در یک دستگاه DVR تعبیه شده است. هنگام تهیه یک دستگاه دی وی آر در نظر داشته باشید که فرمت و رزولوشن دستگاه و دوربینمداربسته شما باید یکسان باشد. اما چرا؟

فرمت های که تا کانون معرفی شده اند، فرمت H.265, H.265+, H.264, H.264+ هستند. هنگام تهیه دوربین مداربسته و دستگاه دی ویآر توجه کنید که فر دو دستگاه باید از فرمت فشرده‌سازی واحدی پشتیبانی کنند.

رزولوشن دوربین روی کیفیت ضبط تصاویر تاثیر می‌گذارد؛ اما رزولوشن DVR  روی پخش تصویر. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که یک دستگاه DVR با رزولوشن 5 مگاپیکسل، بتواند تصویر یک دوربین مداربسته 8 مگاپیکسلی را بالاتر از 5 مگاپیکسل پخش کند. 

هر دستگاه DVR چند از چند کانال پشتیبانی می‌کند؟

انتقال صدا و تصویر از وظایف مهم DVR است. در سیستم IP صدا و تصویر هر دو از طریق کابل شبکه منتقل می‌شود؛ اما در دوربین‌های آنالوگ شرایط فرق می‌کند و هر یک از این دو از یک کانال جدا منتقل می‌شود. هنگام خردی DVR  به کانال‌های صدا و تصویر آن توجه کنید. در یک دستگاه DVR استاندارد، تعداد پورت‌های صدا بسیار کمتر از تعداد پورت‌های تصویر است. 

دستگاه‌های DVR  معمولاً بر اساس تعداد کانال‌های تصویری سنجیده می‌شوند. یعنی مثلاً وقتی گفته می‌شود که یک دستگاه DVR 4 کاناله است، یعنی آن دستگاه 4 ورودی برای دوربین مداربسته دارد. اما همین دستگاه ممکن است تنها 1 یا 2 ورودی صدا داشته باشد. در این صورت، تنها 1 یا 2 دوربین شما می‌تواند هم صدا هم تصویر داشته باشد. 

رمز ورودی دستگاه ضبط تصویر | امنیت دستگاه‌های برایتون

در این سال‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مشتریانی که دستگاه ضبط تصاویر را نصب کرده‌اند، امنیت دستگاه‌ها بوده است. تیم متخصص R&D داتیس با تغییردادن ساختار الگوریتم و ایجاد سوپر پسورد، دستگاه‌های ضبط تصویر برایتون را غیر قابل نفوذ و غیر قابل دستیابی‌ کرده‌اند. 

شما همراهان گرامی می‌توانید از طریق تماس با واحد خدمات پس از فروش در سریع‌ترین زمان ممکن سوپر پسورد خود را دریافت و امنیت دستگاه ضبط تصویر خود را برای همیشه تضمین کنید. 

قیمت دستگاه ذخیره ساز | قیمت دستگاه ضبط کننده

عوامل زیادی در قیمت دستگاه ضبط دوربین مداربسته تاثیر گذار است. عواملی مانند نوع تکنولوژی، تعداد کانال دستگاه و نوع برند می تواند در قیمت دستگاه ضبط تصاویر تعیین‌کننده باشد. 

برندهای زیادی هستند که در حال حاضر عرضه‌کننده دستگاه‌های ضبط تصویر هستند. بسیاری از این شرکت‌ها به دلیل اینکه محصول خود را از کشورهای خارجی وارد می‌کنند. این محصولات را به قیمت‌های گزافی می‌فروشند و تحت تاثیر شرایط مختلف اقتصادی مجبور به تغییر قیمت محصولات خود می‌شوند. 

در ایران شرکت‌هایی مانند شرکت داتیس که تمام محصولات خود را در خط تولید داخلی خود تولید می‌نماید. تمام محصولات را با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بازار عرضه می‌کند. برای این‌که با دستگاه ضبط تصویر برایتون آشنا شوید به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

لیست قیمت محصولات دستگاه ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسته را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید. در این لیست تمامی مشخصات فنی محصولات برایتون مانند سنسور، لنز و فاصله کانونی، جنس بدنه، قابلیت های بازپخش تصاویر و … بصورت کامل آمده است. 

بهترین دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته | خرید رکوردر 

بهترین دستگاه ضبط تصویر دستگاهی است که علاوه بر کیفیت تصاویر، در انتقال آن نیز سرعت بالایی داشته باشد. در این صورت می‌توان به راحتی با نرم افزار آن ارتباط برقرار کرد و کاربرپسند باشد. برخی از عوامل هوشمند مانند جست و جوی هوشمند در دستگاه های ضبط تصاویر مزایای زیادی را برای شما فراهم می‌نماید.

در انتخاب دستگاه ضبط تصاویر باید به سرور انتقال تصویر آن نیز توجه نمود. داتیس در تولید دستگاه ضبط دوربین مداربسته برایتون به عوامل زیادی برای ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان توجه نموده است. همچنین شرکت پویش رایان داتیس به کمک تیم فنی خود به صورت مداوم در حال ارتقای سیستم تجهیزات مداربسته خود است. داتیس با وظیفه‌شناسی، تمام به روز رسانی‌هایی که بر روی دستگاه‌های ضبط تصویر خود انجام می‌دهد از طریق سیستم کلود یا ابری در اختیار همکاران و مشتریان خود قرار می‌دهد.

 تنظیمات دستگاه ضبط دوربین مداربسته

هر کدام از دستگاه‌های ضبط تصویر تحت عنوان برندهای مختلف روش راه‌اندازی متفاوتی دارند. توصیه میکنیم در انتخاب دستگاه مورد نظر خود حتما به این مورد توجه نمایید که دستگاهی را انتخاب نمایید که این قابلیت را داشته باشد که زبان انگلیسی و فارسی را انتخاب نمایید تا بتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار نمایید و تنظیمات اولیه را انجام دهید. 

ما در داتیس به هزاران صاحب مشاغل و پروژه‌کاران در ایران کمک کرده‌ایم تا بهترین سیستم کنترل نظارت تصویری متناسب خود را راه‌اندازی نمایند. و بتوانند  از تمام تکنولوژی روز جهت نظارت هوشمند و دقیق‌تر استفاده نمایند.

قابلیت امنیتی Encryption در دستگاه های برایتون

رمزنگاری (Encryption) اصطلاحی است که بسیاری از کاربران دوربین‌های مداربسته با آن مواجه شده‌اند. در ادامه به توضیح معنای دقیق این اصطلاح می‌پردازیم.

رمزنگاری پدیده جدیدی نیست. اگر نگاهی به سنگ‌نبشته‌های قدیمی بیندازید متوجه اشکال عجیب و جذاب آنها می‌شوید. در نگاه اول ممکن است این شکل‌ها، انگاره‌های بی‌معنی به نظر برسند اما باستان‌شناسان و متخصصین بادقت و تحقیق در این شکل‌ها معنای بسیاری از آنها را کشف کرده‌اند. 

امروزه رمزنگاری تقریباً در همه‌جا استفاده می‌شود و به کمک متغیری به نام کلید، پیچیدگی الگوریتم رمزنگاری را چندبرابر می‌کند. فایده این مسئله وقتی مشخص می‌شود که کسی بخواهد یک سیستم رمزنگاری شده را هک کند. در این روش، هکر باید علاوه بر شکستن رمز، از کلید الگوریتم موردنظر نیز خبر داشته باشد. به همین علت است که این نوع رمزگذاری دیجیتالی قدرت بالایی دارد.

فضای ابری نیز از این پدیده مستثنی نیست. رمزگذاری این گاوصندوق غیرقابل‌لمس، برای همه امری مهم و موردتوجه است. سیستم‌های نظارتی نقش مهمی در تأمین امنیت منزل و یا محل کار شما دارند و بسیار مهم است که امنیت خود این دستگاه‌ها نیز حفظ شود. قابلیت Encryption پیش از ارسال اطلاعات آنها را رمزنگاری می‌کند و به‌این‌ترتیب حتی اگر هکر به منبع ویدئوها و تصاویر شما دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند آنها را رمزگشایی کند.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که در این مقاله خواندید، دستگاه های دی وی آر عضوی ضروری برای دوربین‌های مداربسته هستند. ویژگی‌های اساسی دوربین‌های مداربسته نظیر رزولوشن و فریم در ثانیه (FPS) روی حجم و نوع دی وی آر تاثیر می‌گذارند. هر دستگاه DVR از بسته به اینکه چند کاناله باشد، از تعداد دوربین‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند درنتیجه مدل‌های متعددی برای انتخاب وجود دارند.

انتخاب دی وی آر شاید که در نگاه اول، کاری ساده و راحت به نظر برسد اما باید حتما توجه کنید که جنس، نوع، مدل و حجم این دستگاه، تاثیر به سزایی روی سیستم نظارتی شما ‌می‌گذارد.  دستگاه های دی وی آر قیمت‌های متعددی دارند اما مهم‌ترین نکته‌ای که پیش از خرید باید در نظر داشته باشید آن است که دستگاه‌های شرکت پویش رایان داتیس تولید داخل بوده و به تبع، قیمت ارزان‌تری نسبت به مدل‌های خارجی دارند. 

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.