دستگاه ضبط تصاویر

انواع دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته با توجه به نوع پروژه شما در لیست دستگاه های این صفحه قرار دارند. بهترین دستگاه ضبط تصاویر را با توجه به انواع برندهای موجود در این صفحه معرفی نمودیم. در انتخاب دستگاه ضبط تصویر NVR و DVR باید به کیفیت انتقال تصویر آن دستگاه نیز توجه نمایید تا بتوانید کیفیت تصاویر دوربین مداربسته را با سرعت بالا دریافت نمایید.

دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه ضبط تصاویر


دستگاه ضبط تصویر

برای داشتن یک نظارت جامع و کامل علاوه بر داشتن یک دوربین مناسب، نیاز به یک دستگاه ضبط تصویر دارید تا بتوانید به وسیله آن تمام تصاویر دوربین مداربسته را دریافت، ذخیره و بازبینی نمایید. در ادامه این مبحث، شما اطلاعات اولیه را در خصوص انتخاب بهترین دستگاه ضبط تصویر متناسب با دوربین خود دریافت می‌نمایید و  با نحوه تنظیمات دستگاه ضبط تصویر خود آشنا می‌شوید. همچنین در ادامه این مطلب ما به بررسی انواع دستگاه ضبط تصویر می‌پردازیم، مزایا و معایب هر کدام را خدمتتان ارائه می‌دهیم.

انواع دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته

سیستم های ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسته را از نظر نوع تکنولوژی به دو دسته کلی می توان تقسیم نمود. این دو دسته شامل موارد زیر می‌باشد.

  • دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال، DVR یا UVR

  • دستگاه ضبط تصویر تحت شبکه یا NVR

در ادامه به بررسی هر کدام از این دو نوع دستگاه می‌پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی میکنیم تا بتوانید متناسب با پروژه خود بهترین نوع دستگاه را انتخاب نمایید. البته ناگفته نماند که دستگاه های ضبط تصویر دوربین مداربسته را از نظر تعداد کانالی که ساپورت می کننند نیز می توان به دسته های مختلفی تقسیم نمود که برخی از رایج ترین نوع آن شامل موارد زیر می باشد:

  • دستگاه ضبط تصویر 4 کانال برای پروژه های کوچک

  • دستگاه ضبط تصاویر  8 کانال

  • دستگاه ضبط تصویر 16 کانال برای پروژه های متوسط

  • دستگاه ضبط تصویر 24 کانال برای پروژه های بزرگ

  • و...

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال یا DVR

سیستم های مبتنی بر ضبط کننده فیلم دیجیتال (DVR) رایج ترین نوع دستگاه ضبط کننده فیلم دوربین مداربسته برای مدت زمان طولانی بوده است. این سیستم ها از طریق کابل های کواکسیال تصاویر را ضبط می کنند و از دوربین های امنیتی سیمی برای ضبط استفاده می‌کنند. اینها همچنین قابل اعتماد و قدیمی ترین نوع ضبط تصاویر دوربین مداربسته محسوب می‌شوند.

DVR مخفف Digital Video Recorders است. به شما امکان می دهند کلیه تصاویر را که دوربین امنیتی شما ضبط می‌کند، در دستگاه خود ضبط کنید. همچنین شما می‌توانید کلیه تصاویر را بازبینی نمایید. در صورت تهدید امنیتی یا حمله جنایی، با یک سیستم DVR می‌توانید به کلیه فیلم‌های امنیتی دسترسی داشته باشید و همچنین به شما امکان می دهد تمام تصاویر را شناسایی کنید.

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال یا NVR

سیستم مبتنی بر ضبط ویدئو شبکه یا NVR  در حال حاضر بسیار محبوب شده است. دلیل اصلی این محبوبیت دسترسی از راه دور و نصب آسان آنها است. ضبط کننده‌های NVR برای ذخیره و مشاهده فیلم های ویدئویی استفاده می‌شوند و از کابل های اترنت برای ضبط استفاده می‌کنند. امروزه این سیستم ها به طور گسترده در خانه‌ها، دفاتر، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی استفاده می‌شوند.

تفاوت NVR و DVR

هر دو سیستم فوق عملکرد یکسانی دارند، هر دو فیلم‌های ویدیویی را ضبط می‌کنند و فقط در نحوه ضبط فیلم متفاوت هستند. سیستم های NVR فیلم های ویدئویی را مستقیماٌ از شبکه ای که در آن هستند، ضبط و ذخیره می‌کنند. این سیستم ها با یک نوع دوربین پیشرفته به نام دوربین های IP کار می‌کنند. دوربین های IP می توانند داده های صوتی و تصویری را خود ضبط و پردازش کنند. آنها این کار را با استفاده از یک کابل اترنت یا بی سیم از طریق یک شبکه WiFi موجود انجام می دهند. پس از پردازش ویدئو، هر دو سیستم DVR و NVR به طور یکسان کار می‌کنند. پس از اتصال به تلفن هوشمند یا هر دستگاه مشاهده دیگر، می‌توانید به راحتی فیلم مورد نیاز خود را مشاهده و بررسی کنید. اکنون که تفاوت بین عملکرد NVR و DVR را دانستیم ، بیایید بررسی کنیم که این تفاوت ها از نظر جوانب مثبت و منفی هر سیستم چیست. در جدول زیر به تفاوت این دو نوع دستگاه می پردازیم.

دستگاه ضبط تصویر NVR

دستگاه ضبط تصویر DVR

کیفیت تصویر بهتری را ارائه می دهند.

نرخ فریم کم و کیفیت تصویر پایین تر از سیستم های NVR است

انعطاف پذیری بیشتری دارند

به کابل‌ها و سیم‌های اضافی و مراحل نصب پیچیده تر نیاز دارند

فقط به 1 کابل برای فیلم، صدا و برق نیاز دارد

 نصب و راه اندازی آن آسان تر از سیستم های NVR است

به دلیل کیفیت تصویر شما می‌توانید برای شناسایی چهره ها، پلاک ها و غیره استفاده کنید

منبع تغذیه جداگانه مورد نیاز است

از نظر هزینه به طور معمول سیستم های NVR گران تر هستند

فقط برای مشاهده مناسب است، نمی تواند صدا را ضبط کند

 

قیمت دستگاه ضبط تصویر

عوامل زیادی در قیمت دستگاه ضبط تصویر تاثیر گذار است. عواملی مانند نوع تکنولوژی، تعداد کانال دستگاه و نوع برند می تواند در قیمت دستگاه ضبط تصاویر تعیین کننده قیمت باشد. برندهای زیادی هستند که در حال حاضر عرضه کننده دستگاه های ضبط تصویر هستند. بسیاری از این شرکت ها به دلیل اینکه محصول خود را از کشورهای خارجی وارد می کنند، این محصولات را به قیمت های گزافی می‌فروشند و تحت تاثیر شرایط مختلف اقتصادی مجبور به تغییر قیمت محصولات خود می شوند. در صورتی که در ایران شرکت هایی مانند شرکت داتیس که تمام محصولات خود را در خط تولید داخلی خود تولید می نماید، تمام محصولات را با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بازار عرضه می نماید. برای این که با دستگاه ضبط تصویر برایتون آشنا شوید به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

بهترین دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته

بهترین دستگاه ضبط تصویر دستگاهی است که علاوه بر کیفیت تصاویر دارای سرعت در انتقال تصاویر باشد. بتوان به راحتی با نرم افزار آن ارتباط برقرار کرد و کاربرپسند باشد. برخی از عوامل هوشمند مانند جست و جوی هوشمند در دستگاه های ضبط تصاویر مزایای زیادی را برای شما فراهم می‌نماید. در انتخاب دستگاه ضبط تصاویر باید به سرور انتقال تصویر آن نیز توجه نمود. شرکت داتیس در تولید دستگاه ضبط تصویر برایتون به عوامل زیادی برای ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان توجه نموده است همچنین توسط تیم فنی خود به صورت مداوم در حال ارتقای سیستم تجهیزات مداربسته خود است و تمام به روز رسانی هایی که بر روی دستگاه های ضبط تصویر خود انجام می دهد را از طریق سیستم کلود یا ابری در اختیار همکاران و مشتریان خود قرار می دهد.

 تنظیمات دستگاه ضبط دوربین مداربسته

هر کدام از دستگاه های ضبط تصویر تحت عنوان برندهای مختلف روش راه اندازی متفاوتی دارند اما توصیه میکنیم در انتخاب دستگاه مورد نظر خود حتما به این مورد توجه نمایید که دستگاهی را انتخاب نمایید که این قابلیت را داشته باشد که زبان انگلیسی و فارسی را انتخاب نمایید تا بتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار نمایید و تنظیمات اولیه را انجام دهید. از طریق این لینک می توانید تنظیمات دستگاه ضبط تصاویر برایتون را مشاهده نمایید و به راحتی دستگاه مورد نظر خود را راه اندازی نمایید.

ما در داتیس به هزاران صاحب مشاغل و پروژه‌کاران در ایران کمک کرده ایم تا بهترین سیستم کنترل نظارت تصویری متناسب خود را راه اندازی نمایند و بتوانند  از تمام تکنولوژی روز جهت نظارت هوشمند و دقیق‌تر استفاده نمایند. برای اینکه مناسب ترین تجهیزات را متناسب با محیط خود استفاده نمایید می توانید با کارشناسان فنی ما صحبت نمایید.

به اطلاع کلیه همراهان گرامی میرسانیم که دفتر شرکت پویش رایان داتیس به محل جدید انتقال یافت