دستگاه ضبط تصاویر

انواع دستگاه‌های ضبط تصاویر دوربین مداربسته به همراه بهترین قیمت و کیفیت در تولید را می‌توانید در این صفحه ببینید. مهمترین شاخصهُ دستگاه ذخیره‌ساز و رکوردر انتقال تصویر آن بدون قطعی و با سرعت بالا است.

دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه ضبط تصاویر | دستگاه رکوردر و ذخیره ساز DVR/UVR


دستگاه ضبط تصاویر dvr
دستگاه ضبط تصویر nvr

دستگاه ضبط تصویر چیست؟

دیدن تصاویر دوربین مداربسته روی مانیتور پس از نصب، لذت بخش است. اما فراموش نکنیم که مهم‌تر از آن، ضبط این تصاویر است. تا زمانی که خدای نکرده اتفاق خاصی رخ ندهد، ضبط و ذخیره اطلاعات دوربین‌ها خیلی قابل توجه نیست. به محض یک رخداد یا اتفاق ناخوشایند، همگی دست به دامن دستگاه رکوردر تصاویر خواهیم شد. 

اینکه تصاویر ضبط شده‌اند یا خیر؟ اینکه تصاویر با کیفیت ضبط شده‌اند یا خیر، هم معضلی هست!

 برای داشتن یک نظارت جامع و کامل علاوه بر داشتن یک دوربین مناسب، نیاز به یک دستگاه ذخیره ساز دارید. تا بتوانید به وسیله آن تمام تصاویر دوربین مداربسته را دریافت، ذخیره و بازبینی نمایید. در این مطلب، شما اطلاعات اولیه را در خصوص انتخاب بهترین دستگاه ضبط تصویر متناسب با دوربین خود دریافت می‌کنید. با نحوهُ تنظیمات دستگاه ضبط تصویر خود آشنا می‌شوید. 

معرفی دستگاه ضبط تصویر و بستن هارد روی آن

در ویدئوی زیر ابتدا با هم اجزای یک دستگاه رکوردر ضبط کننده را بررسی و سپس نحوه صحیح بستن هارد را یاد می‌گیریم. 

به شما پیشنهاد می‌کنیم که با کلیک روی “هارد دوربین مداربسته” اطلاعات کاملی را در مورد خرید درست هارد، مطالعه نمایید. 

انواع دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته

سیستم‌های ضبط کننده ویدیویی تصاویر دوربین مداربسته، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند:

انواع دستگاه های ذخیره ساز بر اساس نوع تکنولوژی 

  • دستگاه ضبط تصاویر آنالوگ DVR یا UVR: تکنولوژی این دسته، آنالوگ هست. یعنی بستر انتقالی دیتا، بر اساس سیگنال‌های به‌هم پیوسته آنالوگ است. که از طریق کابل کواکسیال یا به هم تابیدهُ RG، سیگنال از دوربین نظارتی به دستگاه ضبط ویدئویی منتقل خواهد شد. 
  • دستگاه ضبط تصویر تحت شبکه یا NVR: تکنولوژی این دسته، بر اساس تحت شبکه دیجیتالی است. یعنی بستر انتقال دیتا، بر اساس سیگنال‌های صفر و یکی دیجیتالی است. این کار از طریق کابل شبکه LAN RJ انجام شده و دیتا از سمت دوربین تحت شبکه IP به سمت ان وی آر خواهد رفت. 

انواع دستگاه های ضبط ویدئویی بر اساس تعداد کانال 

این دستگاه ها بر حسب تعداد کانال‌های ورودی( تعداد دوربین‌هایی که می‌توانیم دوربین به آن وصل کنیم)، دسته بندی می‌شوند.

ردیفتعداد کانالتوضیحات
1دستگاه ضبط تصویر 4 کانالیعنی حداکثر تا 4 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد.
2دستگاه ضبط تصاویر  8 کانالیعنی حداکثر تا 8 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
3دستگاه ضبط تصویر 16 کانالیعنی حداکثر تا 16 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
4دستگاه ضبط تصویر 24 کانالیعنی حداکثر تا 24 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
5دستگاه ضبط تصویر 32 کانالیعنی حداکثر تا 32 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
6دستگاه ضبط تصویر 64 کانالیعنی حداکثر تا 64 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 
7دستگاه ضبط تصویر 128 کانالیعنی حداکثر تا 128 عدد دوربین مداربسته را می‌توان به آن وصل کرد. 

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال (Digital Video Recorder)DVR

سیستم‌های مبتنی بر ضبط کننده فیلم دیجیتال (DVR) رایج ترین نوع دستگاه ضبط کننده فیلم دوربین مداربسته برای مدت زمان طولانی بوده است. این سیستم‌ها از طریق کابل‌های کواکسیال تصاویر را ضبط می‌کنند و از دوربین‌های امنیتی سیمی برای ضبط استفاده می‌کنند. اینها همچنین قابل اعتماد و قدیمی‌ترین نوع ضبط تصاویر دوربین محسوب می‌شوند.

DVR(دی وی آر) مخفف Digital Video Recorders است. به شما امکان می‌دهند کلیه تصاویر را که دوربین امنیتی شما ضبط می‌کند، در دستگاه خود ضبط کنید. همچنین شما می‌توانید کلیه تصاویر را بازبینی نمایید. در صورت تهدید امنیتی یا حمله جنایی، با یک سیستم DVR می‌توانید به کلیه فیلم‌های امنیتی دسترسی داشته باشید. و همچنین به شما امکان می دهد تمام تصاویر را شناسایی کنید.
ویدیوی زیر را که معرفی یک دستگاه UVR با کیفیت 1080P Lite است، ببینیم:

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال(Network Video Recorder)NVR

سیستم مبتنی بر ضبط ویدئو شبکه یا NVR در حال حاضر بسیار محبوب شده است. دلیل اصلی این محبوبیت دسترسی از راه دور و نصب آسان آنها است. ضبط کننده‌های NVR برای ذخیره و مشاهده فیلم‌های ویدئویی استفاده می‌شوند. و از کابل‌های اترنت برای ضبط استفاده می‌کنند. امروزه این سیستم‌ها به طور گسترده در خانه‌ها، دفاتر، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی استفاده می‌شوند.

تفاوت NVR و دستگاه ضبط کننده UVR/DVR

هر دو سیستم فوق عملکرد یکسانی دارند، هر دو فیلم‌های ویدیویی را ضبط می‌کنند. فقط در نحوه ضبط فیلم متفاوت هستند. سیستم‌های NVR فیلم های ویدئویی را مستقیماٌ از شبکه‌ای که در آن هستند، ضبط و ذخیره می‌کنند. این سیستم‌ها با یک نوع دوربین پیشرفته به نام دوربین‌های IP کار می‌کنند. دوربین‌های IP می‌توانند داده‌های صوتی و تصویری را خود ضبط و پردازش کنند. 

آنها این کار را با استفاده از یک کابل اترنت یا بی‌سیم از طریق یک شبکه WiFi موجود انجام می‌دهند. پس از پردازش ویدئو، هر دو سیستم DVR و NVR به طور یکسان کار می‌کنند. پس از اتصال به تلفن هوشمند یا هر دستگاه مشاهده دیگر، می‌توانید به راحتی فیلم مورد نیاز خود را مشاهده و بررسی کنید. 

اکنون که تفاوت بین عملکرد NVR و دی وی ار را دانستیم، بیایید بررسی کنیم که این تفاوت ها از نظر جوانب مثبت و منفی هر سیستم چیست. در جدول زیر به تفاوت این دو نوع دستگاه می پردازیم.

قابلیتدستگاه ضبط تصویر DVR/UVRدستگاه ضبط تصویر NVR
کیفیت تصویر در حالت نمایش و پخشبسته به رزولوشن دوربین و پارامترهای دیگر داردبسته به رزولوشن دوربین و پارامترهای دیگر دارد
هزینه خرید تجهیزاتپایین تر استبالاتر است
کابل‌های مورد نیازکابل‌های برق و کواکسیالکابل‌های برق و شبکه 
نصب و راه اندازیراحت تر استسخت تر است
منبع تغذیههمراه دستگاه هستهمراه دستگاه هست
سختی نصب تجهیزات کمتر استبیشتر است
آپشن های دستگاه کمی کمتر استکمی بالاتر است
میزان ظرفیت هارد بستگی به مدل دستگاه داردبستگی به مدل دستگاه دارد
تعداد کانال‌های بازبینی Playbackبستگی به مدل دستگاه داردبستگی به مدل دستگاه دارد
پشتیبانی از دوربین HD و IPدوربین IP
انتقال تصویر P2Pدارد دارد 

رمز ورودی دستگاه ضبط تصویر | امنیت دستگاه‌های برایتون

در این سال‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مشتریانی که دستگاه رکوردر تصاویر را نصب کرده‌اند، امنیت دستگاه‌ها بوده است. تیم متخصص R&D داتیس با تغییردادن ساختار الگوریتم و ایجاد سوپر پسورد، دستگاه‌های ضبط تصویر برایتون را غیر قابل نفوذ و غیر قابل دستیابی‌ کرده‌اند. 

شما همراهان گرامی می‌توانید از طریق تماس با واحد خدمات پس از فروش در سریع‌ترین زمان ممکن سوپر پسورد خود را دریافت و امنیت دستگاه ضبط تصویر خود را برای همیشه تضمین کنید. 

قیمت دستگاه ذخیره ساز | قیمت دستگاه ضبط کننده

عوامل زیادی در قیمت دستگاه ضبط دوربین مداربسته تاثیر گذار است. عواملی مانند نوع تکنولوژی، تعداد کانال دستگاه و نوع برند می تواند در قیمت دستگاه ضبط تصاویر تعیین‌کننده قیمت باشد. 

برندهای زیادی هستند که در حال حاضر عرضه‌کننده دستگاه‌های ضبط تصویر هستند. بسیاری از این شرکت‌ها به دلیل اینکه محصول خود را از کشورهای خارجی وارد می‌کنند. این محصولات را به قیمت‌های گزافی می‌فروشند و تحت تاثیر شرایط مختلف اقتصادی مجبور به تغییر قیمت محصولات خود می‌شوند. 

در ایران شرکت هایی مانند شرکت داتیس که تمام محصولات خود را در خط تولید داخلی خود تولید می‌نماید. تمام محصولات را با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بازار عرضه می‌نماید. برای این‌که با دستگاه ضبط تصویر برایتون آشنا شوید به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.

لیست قیمت محصولات دستگاه ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسته را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید. در این لیست تمامی مشخصات فنی محصولات برایتون مانند سنسور، لنز و فاصله کانونی، جنس بدنه، قابلیت های بازپخش تصاویر و … بصورت کامل آمده است. 

بهترین دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته | خرید رکوردر 

بهترین دستگاه ضبط تصویر دستگاهی است که علاوه بر کیفیت تصاویر دارای سرعت در انتقال تصاویر باشد. بتوان به راحتی با نرم افزار آن ارتباط برقرار کرد و کاربرپسند باشد. برخی از عوامل هوشمند مانند جست و جوی هوشمند در دستگاه های ضبط تصاویر مزایای زیادی را برای شما فراهم می‌نماید.

 در انتخاب دستگاه ضبط تصاویر باید به سرور انتقال تصویر آن نیز توجه نمود. داتیس در تولید دستگاه ضبط دوربین مداربسته برایتون به عوامل زیادی برای ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان توجه نموده است. همچنین توسط تیم فنی خود به صورت مداوم در حال ارتقای سیستم تجهیزات مداربسته خود است. و تمام به روز رسانی‌هایی که بر روی دستگاه‌های ضبط تصویر خود انجام می‌دهد از طریق سیستم کلود یا ابری در اختیار همکاران و مشتریان خود قرار می‌دهد.

 تنظیمات دستگاه ضبط دوربین مداربسته

هر کدام از دستگاه‌های ضبط تصویر تحت عنوان برندهای مختلف روش راه اندازی متفاوتی دارند. توصیه میکنیم در انتخاب دستگاه مورد نظر خود حتما به این مورد توجه نمایید که دستگاهی را انتخاب نمایید که این قابلیت را داشته باشد که زبان انگلیسی و فارسی را انتخاب نمایید تا بتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار نمایید و تنظیمات اولیه را انجام دهید. 

ما در داتیس به هزاران صاحب مشاغل و پروژه‌کاران در ایران کمک کرده‌ایم تا بهترین سیستم کنترل نظارت تصویری متناسب خود را راه‌اندازی نمایند. و بتوانند  از تمام تکنولوژی روز جهت نظارت هوشمند و دقیق‌تر استفاده نمایند.

قابلیت امنیتی Encryption در دستگاه های برایتون

برای در میان گذاشتن دیدگاه خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید.